נחקר בפרשה. המיליארדר מיכאל מירילשוילי , חדשות 10

פרשת דרעי: הבעלים של ערוץ 20 נחקרו במשטרה

המיליארדר מיכאל מירילשוילי ובנו יצחק נחקרו בגין העברת כספים לכאורה לעמותת "מפעלות שמחה", שבראשה עומדת יפה דרעי. הערכה: שר הפנים ייחקר שוב במהלך השבועות הקרובים

  • פורסם ב:
  • 31/05/2017 12:07
  • |
  • עודכן ב:
  • 31/05/2017 12:07
  • |
  • כתבים:
  • דורון הרמן

התפתחות נוספת בחקירת שר הפנים אריה דרעי. המיליארדר מיכאל מירילשוילי, מבעלי ערוץ 20 הנחשב למקורב למפלגת ש"ס ולשר דרעי, ובנו יצחק, נחקרו השבוע בפרשה.

 

במשטרה בודקים את האפשרות כי השניים העבירו מאות אלפי שקלים כתרומות לעמותה "מפעלות שמחה", שבראשה עומדת אשתו של שר הפנים יפה דרעי. דוברו של מירילשוילי מסר בתגובה כי ״מר מיכאל מירילישוילי נתבקש להשיב לשאלות המשטרה. לאחר חקירה קצרה ולאחר שהשיב לשאלות הסתיימה החקירה והוא חזר לביתו ללא כל תנאים מגבילים״.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10

רצח כפול ביפו: גבר ואישה כבני 30 נורו למוות

"פגע וברח" בחיפה: נערה כבת 16 נדרסה למוות

טניסאי חפן ונישק כתבת בשידור חי - והודח מתחרות

 

דרעי שמר אתמול על שתיקה מול המצלמות, לאחר 11 שעות חקירה. החשד המרכזי נגד השר הוא ביצוע עבירות מס והלבנת הון, וכפועל יוצא כך גם מרמה והפרת אמונים. הוא צפוי להיחקר שוב בשבועות הקרובים. בנוסף, עוכבו 14 ממקורבי דרעי, בהם מנכ"ל משרד הנגב והגליל אריאל משעל וחבר מועצת העיר ירושלים משה ליאון.

 

לשר הוצגו ע"י אנשי רשות המסים ויחא"ה סכומים של העברות כספים ותאריכים. הוא נדרש להסביר כיצד כספים שהגיעו לעמותה בראשה עומדת רעייתו יפה שימשו לעסקאות נדל"ן. מכיוון שכספי העמותה פטורים ממס, קיים חשד להעלמת מס. "אני יהודי. לפי המטען הרוחני שלי, הידיעה היא שכל מה שקורה בעולם - זה רצון השם", הגיב דרעי לטענות.

 

לחדשות 10 נודע כי חוקרי יחידת להב 433 סבורים שיש בידיהם תשתית לכתב אישום בחשד כי דרעי קיבל כספים מבעלי אינטרסים כלכליים בישראל. החקירה היא בגין עבירות שחיתות ומס שביצע דרעי, כאשר גם חוקרי רשות המיסים חקרו את השר בגין עבירות כלכליות. בתום החקירה מסרה המשטרה כי השר נחקר בחשד להלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי מורשה, רישום כוזב ועבירות מס.

 

כך עבדה לכאורה השיטה

 

חוקרי המשטרה ורשות המיסים חושדים שדרעי הזרים כספים לעצמו ולכיסי משפחתו מאנשי עסקים, שניים מהם כבר עוכבו לחקירה, בשני מסלולים מקבילים. במסלול הראשון נחשד כי דרעי קיבל כסף מאחיו שלמה, את הכספים קיבל האח בעסקאות נדל"ן, והעביר אותם לשר הפנים כמתנה או הלוואה.

 

מסלול הכספים השני עובר על פי החשד דרך עמותת "מפעלות שמחה", שבראשה עומדת אשתו של שר הפנים יפה. אנשי העסקים העבירו את הכספים לעמותה, לכאורה למטרות חיוביות, אך בפועל הכסף יועד למשפחתו של דרעי. בין השאר בכך שהעמותה מעסיקה שלוש מבנותיו של השר, ועוד מהמעגל המשפחתי הרחב. נבדק גם אם הכסף הועבר דרך רשת מסופעת של עמותות, ששימשו כצינור להעברת כספים לעמותה של רעיית השר.

מעבר לכך, נבדק חשד כי דרעי השתמש בכספי העמותה לשימושים פרטיים. מנכ"ל משרד הנגב והגליל משעל נחקר בין השאר על ניגוד העניינים לכאורה שהיה מצוי בו כשעמותת "מפעלות שמחה" ביקשה תקציבים מהמשרד שתחת ניהולו.

 

העבירו לכאורה לעמותה של יפה כספים. מיכאל מירילשוילי ובנו
 

העבירו לכאורה לעמותה של יפה כספים. מיכאל מירילשוילי ובנו(דוברות זק"א)