יו"ר האופוזיציה, יצחק הרצוג: "ההסכם רע לביטחון ישראל כבר ממחר", חדשות 10

הרצוג: "בימים הקרובים אצא לארה"ב לדרוש מהלכים שיסייעו לשמור על ביטחון ישראל"

בתגובה ראשונה לחתימה על הסכם הגרעין, הבהיר יו"ר האופוזיציה כי הוא מצודד בעמדת הממשלה המתנגדת להסכם, ומתכוון לסייע באופן אקטיבי למתן את ההשפעה הצפויה לו על היציבות הביטחונית באזור. עוד הוסיף כי בשעות האחרונות שוחח עם אנשי קשר באיפא"ק, ובהמשך ייצא לארה"ב על מנת להבהיר להם את "מהות הסיכונים" שבמצב החדש

יו"ר האופוזיציה, יצחק הרצוג, הגיב לחתימת הסכם הגרעין עם איראן בהצהירו כי "בימים הקרובים אצא לארה"ב על מנת לדרוש מטריה ביטחונית וחבילת צעדים דרמטית למדינת ישראל".


"התמונה ששודרה היום מווינה היא תמונה עגומה ומדאיגה בכל הקשור לביטחון ישראל וביטחון האזור", אמר הרצוג והדגיש כי "לא במקרה מנהיגי איראן חוגגים היום את ההסכם הזה. ההסכם הזה רע לביטחון ישראל בעתיד ורע לביטחון ישראל כבר מחר בבוקר".


עוד הוסיף הרצוג כי "למרות המחלוקות והחשבונות שעוד יש לעשות על התנהלותו והחלטותיו של ראש הממשלה עדכנתי אותו בשעה האחרונה כי אנחנו, כאופוזיציה אחראית, מתגייסים ברגע הזה לטובת ביטחון מדינת ישראל כדי לפעול ככל שניתן לטובת שיפור ביטחונה לאור המצב החדש".


הרצוג עדכן אפוא כי בשעות האחרונות שוחח עם אנשי קשר באיפ"אק ובגופים נוספים, ובכוונתו לצאת לארצות הברית בקרוב ולנהל שיחות שבהן יבהיר את "מהות הסיכונים" הנשקפים מההסכם ולדרוש שישראל תקבל "מטריה ביטחונית" שתסייע לשמור על יתרונה הביטחוני היחסי באזור.