10tv, 10tv

ערן מלכה: "לא אהיה עד מדינה, אני צריך לשלם על מעשיי"

קצין להב 433 לשעבר, החשוד בעבירות שוחד בפרשת רונאל פישר, שוחח עם כלי התקשורת מחוץ לכותלי בית המשפט והבהיר כי לא יעיד נגד החשודים הנוספים בפרשה. "זה לא רק בגלל הכסף, היו עוד נסיבות", הוא טען. מעצרו הוארך בחמישה ימים, והצהרות תובע הוגשו נגדו ונגד רונאל פישר, כאשר במח"ש טוענים: "הם פעלו כאיש אחד"

מכה על חטא? רפ"ק בדימוס ערן מלכה, קצין להב 433 לשעבר החשוד בעבירות שוחד במסגרת פרשת רונאל פישר, נשא דברים היום (שני) בפני כלי התקשורת מחוץ לכותלי בית המשפט בירושלים, וסיפר כיצד הוא מתכנן להתנהל בהמשך.

 

מלכה הבהיר לכתבים במקום כי עסקת עד המדינה לא נמצאת על הפרק מבחינתו. "אני צריך לשלם על המעשים שלי", אמר קצין המשטרה לשעבר, "זה לא רק בגלל הכסף, היו עוד נסיבות". לאחר מכן האריך בית המשפט את מעצרו של מלכה בחמישה ימים נוספים. בדיון שנערך מאוחר יותר הוארך מעצרו של פישר בשישה ימים.

 

בתןך כך, מח"ש החליטה להגיד כתבי אישום נגד פישר ומלכה בשל מעורבותם בעשר פרשיות שונות: פרשיית אלון חסן, פרשיית מכלוף, פרשיית קובי כחלון, פרשיית לובינסקי, פרשיית יאיר ביטון, פרשיית ברס, פרשיית האחים נחמיאס, פרשיית ארז מוסשאו, פרשיית עופר נמרודי וכן עבירת שיבוש מהלכי משפט בהקשר לפגישה הלילית שערכו השניים עם מעורבים נוספים בפרשה. בכל הפרשיות מיוחסות לשניים עבירות של לקיחת ומתן שוחד.

 

בדיון הארכת מעצרו של פישר כתבה שופטת בית משפט השלום בירושלים, ג'ויה סקפה, כי "הגם שמסוכנותו של פישר נופלת במובן מסוים מזו של מלכה, האוצר בראשו מידע רגיש ומסווג רב ערך, הרי בעניינו של פישר הסכנה כי ישבש מהלכי משפט אם ישוחרר ממעצר עד תום ההליכים הינה 'בעוצמה משמעותית'".

 

אי לכך, נפסק כי "חומר הראיות ביחס לפרשיות השונות מלמד כי המשיב נקט באמצעים שונים ומגוונים כדי לשבש חקירות משטרה. בהקשר זה אין בידי לקבל את הטענה כי הדברים היו פרי יוזמה של ערן מלכה ואשר המשיב 'נגרר'אחריה, אלא שלמשיב הייתה לכאורה תרומה ממשית להתפתחות הקשר האסור".

כאמור, עם הגשת כתב אישום בסוף השבוע, צפויה המחלקה לחקירות שוטרים לבקש את מעצרם עד תום ההליכים של פישר ומלכה. זאת, על פי מח"ש, בשל המסוכנות של כל אחד מהם לחוד - ושניהם יחד, כמי שפעלו לאורך זמן כאיש אחד, כמו גם והחשש שישבשו - יחד או לחוד - הליכי משפט עתידיים.

 

בדיון שנערך בעניינו של מלכה, הטיחה בו נציגת מח"ש האשמות קשות. "ערן מלכה היה קצין משטרה מושחת שהיה אמון על חקירות רגישות ומסווגות ביותר", היא אמרה. בנוגע לעו"ד פישר, טענה הנציגה כי הוא "נהג באופן מניפולטיבי ויצר קשר עם מעורבים בחקירות. הוא סחט אותם ונתן להם מידע מתיקים עבור בצע כסף".

 

"אלו הם מעשים שמאופיינים בתחכום בתעוזה ובחוסר מעצורים, פישר לא בחל בשום אמצעים", המשיכה נציגת מח"ש, "דבר לא היווה רמזור אדום בשביל השניים. לערן מלכה היה מידע רב שרק על חלקו אנו יודעים. שניהם משבשים סדרתיים ששיבשו חקירות סמויות וגלויות. לא ניתן לתת בהם אמון. השניים נמצאים במצוקה ואין לדעת שלא ימשיכו לסחור במידע".

 

 

"לא אהיה עד מדינה". מלכה בסמוך לביהמ"ש בירושלים(חדשות 10)

בתוך כך, הבוקר הותר לפרסום כי האחים אביב ויוסף נחמיאס, בעלי חברת נדל"ן, חשודים במתן שוחד לעורך הדין פישר. על פי החשד, השניים שילמו כסף לפישר תמורת מידע על חקירה שמתנהלת נגדם, אותו העביר מלכה לעורך הדין.

 

אתמול התיר בית המשפט לפרסום את פרטיו של יאיר ביטון, בעלי חברת הבנייה "ב.יאיר", הקבלן הבכיר החשוד במעורבות בפרשה. החשדות שמיוחסים לביטון עד כה הם תיווך לשוחד ושיבוש הליכי משפט.

 

במח"ש חושדים כי הוא מילא חלק מרכזי בפרשה ההולכת ומסתעפת, וכי גם הוא שילם לפישר על מנת לקבל מידע ממלכה אודות החקירה המתנהלת נגדו. מעצרו הוארך עד ליום רביעי.

 

יאיר ביטון חשוד בתיווך לשוחד. לוגו חברת
 

יאיר ביטון חשוד בתיווך לשוחד. לוגו חברת "ב.יאיר"(אתר חברת ב. יאיר)