פרשנות: חמאס ואבן מאזן רבים, במחנה הפליטים ירמוכ סובלים

בעוד בעולם מנסים עדיין להבין כיצד לפעול נגד פלישת דא"עש למחנה הפליטים בדמשק, חמאס, פתח ואבו מאזן מנצלים את המצב ותוקפים אחד את השני. חזי סימנטוב מנתח

בעוד מועצת הביטחון של האו"ם והעולם כולו מנסה להבין כיצד לפעול בכל הנוגע לפלישת דאע"ש לירמוכ שבדמשק, שם נטבחים הפליטים, חמאס ופתח מנצלים את המצב הקשה כדי לנגח אחד בשני.

 

אנשי חמאס מאשימים את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן וטוענים כי הוא אינו פועל למען הפליטים הפלסטינים הנמצאים בירמוכ ולמעשה 'מפקיר את דמם' בעוד לוחמי "המדינה האיסלאמית" טובחים בהם כבר קרוב לשבוע.

 

מנגד תוקפים אנשיו של אבו מאזן את חמאס וטוענים כי הם עושים שימוש ציני במצב הקשה במחנה הפליטים ומנצלים אותו לצרכים פוליטים אישיים של הארגון. מקורביו טענו כי אנשי חמאס "הביאו חורבן" על רצועת עזה במהלך מבצע "צוק איתן" וטענו כי הדבר האחרון שמעניין את אנשי חמאס אלו אותם פליטים בירמוכ.

 

פלסטינים במחנה הפליטים ירמוכ בסוריה מקבלים סיוע הומניטרי
 

פלסטינים במחנה הפליטים ירמוכ בסוריה מקבלים סיוע הומניטרי(רויטרס)

אנשי דאע"ש במחנה הפליטים ירמוכ
 

אנשי דאע"ש במחנה הפליטים ירמוכ(חדשות 10)

בשנת 2011 היו רשומים בירמוכ כ-144 אלף פליטים ואילו היום, בעקבות מלחמת האזרחים בסוריה וכעת עם פלישתה של דאע"ש נותרו במחנה כ-20 אלף פליטים בלבד. כעת גם אל-קאעידה, גם תומכי חמאס, החזית העממית וגם המשטר הסורי מנסים להפיל את דאע"ש בכל כוחם ועושים זאת על חשבון אותם פליטים בירמוכ.