הרצל ביטון לחדשות 10: "המחבל התנפל עלי מאחור ודקר אותי, בלי לומר מילה"

כמעט שבוע לאחר פיגוע הדקירה בו נפצע באורח קשה, משחזר נהג האוטובוס בראיון טלוויזיוני ראשון את האירוע בו הפך קורבן למתקפת טרור של אחד הנוסעים – ולגיבור שהציל את חיי הנוסעים האחרים. "עלה על האוטובוס צעיר חסון, ששיחק עם הכפתורים של לוח הבקרה והתעלם כששאלתי אותו מה הוא עושה ואם זה משחק. חשבתי שהוא אילם", סיפר אודות רגעי המפגש עם המחבל והציע: "אולי כדאי שנתניהו וכץ ישקיעו משאבים בהצמדת מאבטח חמוש לכל נהג"

  • פורסם ב:
  • 27/01/2015 23:46
  • |
  • עודכן ב:
  • 27/01/2015 23:46
  • |
  • כתבים:
  • ליאור קינן

כמעט שבוע מאז פיגוע הדקירה בו נפצע באורח קשה, שחזר נהג האוטובוס הרצל ביטון את רגעי האימה בקו 40, בהם שלף המחבל סכין והחל לדקור אותו ואת הנוסעים. בראיון מצולם ראשון לחדשות 10 הוא סיפר "כבר עם העלייה לאוטובוס, הרגשתי שלא מדובר בעוד נוסע".


האוטובוס בו נהג ביטון היה עמוס למדי, כנהוג באותן שעות של יום רביעי בבוקר. הנהג של 6:52 בושש מלהגיע וביטון יצא לדרכו בשעה 6:47, כאשר בדרכו עלה על האוטובוס צעיר חסון, ובידו שטר של חמישים שקלים.


מבלי להוציא מילה מפיו החל ללחוץ הנוסע על הלחצנים בלוח הבקרה של הנהג. "מה זה, משחק?" שאל אותו ביטון, אך הצעיר המשיך ללחוץ. ביטון החליט להתעלם ממנו, במחשבה שמדובר באילם, תוך שנוסעת סימנה מאחורי גבו של המחבל כי הוא ככל הנראה לוקה בנפשו.


תוך שפילס האוטובוס את דרכו לצומת גשר מעריב העמוס, קם לפתע המחבל ממקומו. בפעם הבאה שראה אותו ביטון, התנפל עליו המחבל כשבידו מברג וסכין באורח 40 ס"מ, מבלי לומר מילה. נתזים של דם התעופפו לכל עבר, וביטון סובב את ההגה ימינה בחוזקה, וגרם למחבל לסגת אחורנית. הלה שב לעשתונותיו כעבור רגע, והחל לעבור אחד אחד ולדקור את הנוסעים.


שוב לקח ביטון את ההגה ימינה, בתקווה שהסכין תעוף מידו של המחבל או שהוא עצמו יקבל מכה, אך ללא הואיל. הוא שמר על שיווי משקל והמשיך לעבור ממושב למושב. ביטון משך אפוא את בלם החניה, אז עף אליו המחבל "כמו טיל". בתוך השלולית שהורכבה מדמו שלו, התנפל עליו ביטון והלם בו בעוצמה עם אגרופים ובעיטות, מבלי להרפות ובתקווה שללא הגישה לסכין - לא יוכל המחבל להמשיך ולדקור.

 

הרצל ביטון, נהג המונית שנפצע קשה בפיגוע הדקירה
 

הרצל ביטון, נהג המונית שנפצע קשה בפיגוע הדקירה(חדשות 10)

"הוא היה בחור חזק והסכין היתה דבוקה לו ליד כמו דבק", סיפר ביטון וציין כי בשלב מסוים דקר אותו הצעיר בכתפו. באותו רגע החל ביטון להרגיש חולשה וקור בידיים, והאמין שהוא הולך למות.


במבט לאחור, הוא אסיר תודה לעשתונות ולגז הפלפל שאפשרו להציל את חייו וחיי הנוסעים ומבין שהיום, על כל אוטובוס יכול לעלות מחבל עם פצצה או סכין. "הייתי דורש שליד כל נהג יהיה מאבטח, עם אקדח", אמר והוסיף כי "אני מבין שיש הוצאות כבדות בתקופת הבחירות, אבל אולי כדאי שנתניהו או כץ יעשו מאמץ לאבטח את ציבור הנוסעים".