לוחמי דאע"ש בסוריה. "חדל מהפרסומים לאחר שאביו הזהירו", רויטרס

דובר דאע"ש: "מחדשים את הקריאה לתקוף צלבנים"

בקלטת אודיו שפרסם ארגון הטרור קרא אבו מוחמד אל-עדנאני לתומכיו לתקוף צלבנים בכל העולם באמצעות "פצצות, ירי, סכינים, מכוניות תופת ואפילו אבנים". במקביל, שבעה פעילים גי'האדיסטים נעצרו בפשיטות על תאי טרור בבלגיה ובצרפת

איום דאע"ש. דובר "המדינה האסלאמית", אבו מוחמד אל-עדנאני, העביר מסר לתומכי הארגון באמצעות קלטת אודיו חדשה שפורסמה היום (שלישי). ״אנו מחדשים את הקריאה שלנו לתומכינו באירופה ובמערב הכופר לתקוף את הצלבנים בבתיהם ובכל מקום בו הם נמצאים", אמר אל-עדנאני.

 

הדובר קרא לבצע את הפעולות "בפצצות, ירי, סכינים, מכוניות תופת ואפילו באבנים". עוד אמר בכיר דאע"ש: "ראינו את הצבאות הצלבניים נזעקים באוסטרליה, קנדה , צרפת ובלגיה ונאחזים בצלב. אנו מבטיחים להם המשך של האימה והפחד".

 

בתוך כך, כוחות הביטחון בצרפת ובבלגיה ביצעו היום פשיטות על תאי טרור במדינותיהם ועצרו שבעה פעילי ג'יהאד. ארבעה חשודים נעצרו בעיירה לונל שבדרום צרפת. על פי הדיווחים, שניים מהם חזרו מפעילות בסוריה.

 

מוקדם יותר נעצרו שלושה ג'יהאדיסטים גם בעיירה קורטריק שבמערב בלגיה. על פי אחד מהתובעים במדינה, השלושה חשודים בקיום קשר עם "קבוצות של קיצוניים" וכלי נשק נמצאו במהלך פשיטה שביצעה המשטרה על בתיהם.

 

פשיטות על תאי טרור באירופה. כוחות הביטחון ברחובות בלגיה
 

פשיטות על תאי טרור באירופה. כוחות הביטחון ברחובות בלגיה(רויטרס)