מפקד חטיבת הנח"ל: "אנחנו מנצחים, איתרנו את רוב המנהרות"

אל"מ אורי גורדין, מפקד חטיבת הנח"ל, התייחס ללחימה ברצועת עזה ואמר כי לוחמי החטיבה הצליחו לפגוע בצורה קשה בתשתית של חמאס. "יש לנו לא מעט נפגעים ושני הרוגים ואני מצטער על כל אחד מהם", אמר גורדין בתדרוך לכלי התקשורת על גבול הרצועה. הוא הוסיף כי החטיבה הצליחה לאתר את רוב המנהרות בגזרתה וכי למרות ניסיונו של חמאס למנוע מאזרחים להתפנות מאזורי הלחימה רוב התושבים הבינו את המסר והתפנו

מח"ט נח"ל: "אנחנו מסבים לחמאס פגיעה קשה". מפקד חטיבת הנח"ל, אלוף משנה אורי גורדין, התייחס היום (שלישי) לפעילות המבצעית של חטיבתו במסגרת מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה. לדברי גורדין, לוחמי החטיבה הצליחו למצוא כבר את רוב המנהרות שהיו בגזרתם.

 

(4:26 דקות)

 

"איתרנו את רוב המנהרות. מבחינת ההשלמה של המיפוי וההשמדה שלהן, נגיע לשם בקרוב", הסביר גורדין בתדרוך לכלי התקשורת על גבול הרצועה. הוא שיבח את לוחמיו ואמר כי בימים מאז החלה הפעילות הקרקעית הם הצליחו להסב לחמאס פגיעה קשה בתשתיות.

 

"אנו נלחמים בצורה עזה וחזקה, למשפחות של הלוחמים יש הרבה מה להתגאות. זו חבורה שמצליחה למגר את חמאס בגזרתה ולהשמיד מנהרות שנועדו לפגוע באזרחים", הוסיף גורדין. הוא התייחס בדבריו גם לפגיעה בכוחות צה"ל ובכוחות החטיבה.

 

כוחות שריון ברצועה.
 

כוחות שריון ברצועה. "מצליחים למגר את חמס"(רויטרס)

"אני רוצה להגיש את תנחומיי למשפחות ששילמו את המחיר. יש לנו לא מעט נפגעים ושני הרוגים ואני מצטער על כל אחד מהם", הסביר מפקד החטיבה. בתשובה לשאלה על האופן בו נלחמים אנשי חמאס אמר גורדין כי הלחימה אינה פשוטה מאחר ומדובר במרחב אותו אנשי הארגון מכירים היטב.

 

"חמאס נלחם ככל שהוא יכול. הוא הכין מערכי לחימה ואין לנו אף לש"ביה שמדמה כל כך טוב את המתאר הזה. ניסו לחטוף חייל, ללא הצלחה", הוא הוסיף. בנוסף הוא התייחס גם לשאלת המגע עם האוכלוסייה האזרחית במהלך הלחימה ברצועה.

 

לדבריו, למרות ניסיונות חמאס למנוע מאזרחים פלסטינים לעזוב את המקום נראה כי האוכלוסייה המקומית הבינה את המסר של אזהרות צה"ל. "לשמחתי האזרחים הבינו טוב יותר את המסר והלכו אחורה כדי לשמור על החיים שלהם", הוא הסביר.