מקום נפילת הרקטה באשקלון, אלמוג בוקר

בן 16 נפצע באורח קשה מאוד מרסיסי רקטה; נתניהו: "יכול להימשך עוד זמן רב"

נער בן 16 נפצע באורח קשה מאוד וגבר כבן 50 נפצע באורח קל מרסיסים של רקטה שהתפוצצה באשקלון. השניים קיבלו טיפול ראשוני במקום ופונו לבית החולים ברזילי בעיר. נבדק האם הרסיסים פגעו בשניים לאחר יירוט מוצלח של כיפת ברזל. נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: איננו יודעים מתי המבצע ייגמר, צה"ל נערך לכל האפשרויות"

עוד פצוע קשה מירי הרקטות, אזרחים בעזה מתפנים לאונר"א. נער כבן 16 נפצע היום (ראשון) באורח קשה מאוד וגבר כבן 50 נפצע באורח קל מרסיסים של רקטה שהתפוצצה באשקלון. כוחות הביטחון בודקים האם מדובר ברקטה שיורטה על ידי מערכת כיפת ברזל והשניים נפגעו מרסיסים שנפלו בעיר.

 

צוות של מגן דוד אדום שהוזעק לזירת האירוע העניק לשניים טיפול ראשוני, כשהנער, שהיה בדרכו להסתפר, נפגע בחלקים שונים בגופו. לאחר מכן הם פונו לבית החולים ברזילי להמשך טיפול רפואי, כשהנער מורדם ומונשם. עד כה נורו היום כ-45 רקטות מכיוון עזה לישראל, בין השאר לבאר שבע, חצרים, אשדוד, יישובי השפלה, מועצה אזורית חוף אשקלון ועוד יישובים בעוטף עזה.

אחד האזרחים שהיה במקום סיפר על האירוע. "ראיתי את הרקטה נוחתת ורצתי לפה. הודענו לכוחות ועשינו סריקות ואז ראינו בחור צעיר שרוע וכולו נוטף דם", הוא סיפר ואמר כי לאחר מכן הגיעו כוחות הסיוע למקום וטיפלו בפצועים.

 

שתי רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים באזור באר שבע ולא היו נפגעים או נזק. רקטה נוספת התפוצצה במועצה אזורית חוף אשקלון ושלוש רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית מרחבים.

 

כמו כן נורו רקטות לעבר אשדוד, מועצה אזורית חוף אשקלון, רעים, ניצנים ואזור השפלה. באשדוד יורטה רקטה אחת ובאשקלון רשמה מערכת כיפת ברזל שני יירוטים מוצלחים. מלבד האירוע באשקלון לא היו נפגעים ולא נגרם נזק לרכוש.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס למבצע "צוק איתן", שנכנס הבוקר ליומו השישי, ואמר כי המהלך עשוי להימשך עוד זמן רב. "איננו יודעים מתי יסתיים המבצע, זה יכול לקחת עוד הרבה זמן. צה"ל נערך לקראת כל האפשרויות", אמר נתניהו בפתח הישיבה.

 

נתניהו המשיך ואמר כי חמאס הוא האחראי לפגיעה באזרחים חפים משפע בתקיפות צה"ל ברצועה וכי ישראל מצטערת על כל פגיעה שכזו. "חמאס ממיט אסון על תושבי עזה. מי שם מחסני נשק מתחת לבתי חולים? מי שם מפקדות ליד גני ילדים?", אמר נתניהו.

 

הוא הוסיף כי ישראל אמרה מראש שתגיב בעוצמה על ירי רקטות לעבר עריה. "אנו מכים בחמאס ואנו עושים זאת בעוצמה הולכת וגוברת. אנחנו משתמשים בטילים כדי להגן על אזרחים והם משתמשים באזרחים כדי למנוע פגיעה על האזרחים", הוא אמר.

 

הריסות בית בעזה לאחר תקיפת חיל האוויר
 

הריסות בית בעזה לאחר תקיפת חיל האוויר(רויטרס)

עיריית ראשל"צ: הגבירו את הערנות בחופי הים

במקביל, עיריית ראשון לציון פרסמה התרעה כללית לתושביה. על פי ההתרעה יש להגביר את הערנות בחופי הים בשל התרעה כי חמאס ינסה לבצע פיגוע חדירה מתוך הים, בדומה למה שניסו לעשות את בשבוע שעבר בזיקים.

 

במקביל, אלפי פלסטינים פינו את בתיהם והגיעו בשעות הבוקר למוסדות אונר"א ברצועת עזה. זאת בשל התרעות שפרסם צה"ל על תקיפות שצפויות להתרחש במהלך היום.

 

במהלך הלילה נפצעו ארבעה לוחמי שייטת 13 באורח קל במהלך פשיטה על המתחם ממנו נורו הרקטות ארוכות הטווח לעבר ישראל אתמול. הלוחמים הגיעו מהים לאזור סודאניה שנמצאת בסמוך לחוף הים בצפון הרצועה, ונתקלו בשומרים של חמאס במתחם, שם החלו חילופי אש.

 

ספינות חיל הים, מטוסי קרב ומסוקים של חיל האוויר גיבו את חיילי השייטת במהלך המבצע, בו על פי מספר דיווחים נהרגו שלושה מחבלים כתוצאה מחילופי האש. ארבעת הלוחמיפ פונו לבית החולים ברזילי באשקלון לקבלת טיפול רפואי.