הפלסטינים קראו למבצע "בניין מזוין", ועדיין לא מתכוונים לשבור את הכלים

אנשי הג'יהאד האסלאמי וחמאס נפגשו בצהריים כדי לתאם מדיניות כלפי ישראל. למרות לחצי הג'יהאד, בחמאס אין כוונה כרגע לירות טילים לעבר גוש דן – אם כי העמקת התגובה הישראלית עשויה להביא לעליית מדרגה גם מצדם

צוק איתן? לפלסטינים יש שם אחר. כמו בכל מבצע צבאי של ישראל, הארגונים הפלסטינים מכינים שם משלהם להיערכות ולפעילות שלהם, והפעם בחרו בג'יהאד האסלאמי את השם "בניין מזוין". מה שיותר חשוב מהשם, כמובן, זו המדיניות - ונכון לשעות הצהריים היום (שלישי), חמאס אינו רוצה "לשבור את הכלים", כהגדרתו, ולשגר טילים לעבר גוש דן.

 

בעזה פרסמו היום סרטון בו נראה חמאס משגר רקטה מתוך מרכז אוכלוסייה אזרחית בעיר, אזורים אותם צה"ל אינו תוקף אווירית בדרך כלל בגלל הסיכון להרג אזרחים.

 

הכל יכול להשתנות

 

הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי זומנה לפגישה עם בכירי עז א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס. למרות שבג'יהאד דורשים ללכת רחוק יותר, המסר שיצא מהפגישה הזו לעבר ישראל הוא שכרגע ממשיכים לירות טילים אל ישובי הדרום ועוטף עזה, אולי קצת צפונה משם למעגל הרחוק יותר שכולל את אשדוד וקרית מלאכי, אבל עדיין לא על גוש דן.

 

עם זאת, הכל עדיין יכול להשתנות. ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו הנחה הבוקר את צה"ל להיערך לפעולה קרקעית ברצועה, ושר הביטחון משה יעלון התבטא כי המבצע יימשך יותר מ"ימים ספורים". התגובה הפלסטינית שתהיה להעמקת הפעולה הישראלית היא זו שתקבע האם הולכים לסבב גדול וארוך של התכתשות.