כדורה פארס בריאיון לחדשות10: "ברשות חושבים מה לעשות ולא מה להגיד"

בכיר תנועת הפת"ח והשר לשעבר בממשלה הפלסטינית, כדורה פארס, התייחס בריאיון מרמאללה למתחולל ברשות הפלסטינית ביממות האחרונות. לגבי ההאשמות מצד נתניהו אמר פארס כי "ראש הממשלה מחפש במצב טרגי אשמים ויודע שזה היה תחת אחריות ישראלית"

(4:41 דקות)

כדורה פארס, אחד הבכירים בתנועת פת"ח ובעברו שר בממשלה הפלסטינית, התייחס בריאיון לחדשות10 מרמאללה, לחטיפת שלושת הנערים לפני שתי יממות ודיבר על המעורבות של הרשות הפלסטינית החיפושים.

 

"בכל מהדורות החדשות אני שומע שמצד אחד משבחים את שיתוף הפעולה הביטחוני עם הרשות ומצד שני כולם מחפשים גינוי", אמר פארס בהתייחסו לשאלה כיצד הוא מגיב לאירועים. "אם לדבר על כוונות ומעשים, מעשים חשובים יותר", הוא הוסיף וציין כי "צריך להתרכז בשיתוף הפעולה החיובי".

 

לגבי הגינוי של אבו מאזן באמצעות שליח ולא מממנו בצורה ישירה, אמר כדורה פארס כי "אם אבו מאזן מבקש משליח שלו לגנות זה ידוע ברשות שהוא מייצג אותו". פארס חזר והדגיש כי "אם מדברים על שיתוף פעולה בטחוני חיובי שמונה שנים רצופות, במצב כל כך קריטי ברשות הפלסטינית חושבים מה לעשות ולא מה להגיד".

 

פארס:
 

פארס: "אם אבו מאזן מבקש משליחו לגנות זה ידוע שהוא מייצג אותו"(חדשות 10 - צילום מסך)

"ראש ממשלת ישראל מחפש במצב טרגי אשמים והוא יודע שזה היה תחת אחריות ישראלית", תקף פארס בהתייחס לדבריו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהאשים את אבן מאזן בפיגוע החטיפה.

 

"הוא מחפש להטיל את האשמה על אבו מאזן כדי להשיג הישגים מדיניים וכדי להצדיק את האווירה שממשלת ישראל גרמה לה ואף אחד לא צריך להיות מופתע מזה", המשיך בכיר הפת"ח.

 

לגבי פיגוע החטיפה במטרה לשחרר אסירים נוספים הוא אמר כי "היו כבר אלפי אסירים שהשתחררו בעסקאות. המציאות אצלנו אומרת שלא מתייחסים לאלפי אסירים כאסירים והם כבר במעמד מוביל במנגנוני הביטחון".