ערן זהבי מאושר בצהוב: "מביך שהכל תמיד סובב סביבך"

בגיל 27, עם משכורת של חצי מיליון דולר לעונה ואין סוף אהבה מהקהל הצהוב, הכוכב הגדול של מכבי ת"א מדבר לראשונה על הדרך שעשה מראשון לציון ועד לפסגת הכדורגל. "לא באתי ממגדלים אבל אף פעם לא היה חסר לי דבר". לאקסית הפועל ת"א בכל אופן, הוא ממש לא מתגעגע: "טוב לי, לא מסתכל אחורה"

  • פורסם ב:
  • 25/04/2014 22:42
  • |
  • עודכן ב:
  • 26/04/2014 01:24
  • |
  • כתבים:
  • טל שורר

כשערן זהבי לבש בפעם הראשונה את החולצה הצהובה של מכבי ת"א, האוהדים האדומים פשוט לא האמינו שהם רואים את זה. הכוכב הגדול של הפועל, שחצה את הקווים למכבי לא דפק חשבון. הוא הבקיע לרשת של האקסית ועזר לצהובים לקחת אליפות ראשונה אחרי עשור.

 

עכשיו, בגיל 27, עם חוזה חדש בצהובים ומשכורת של חצי מיליון דולר לעונה, ערן זהבי מדבר לראשונה על הדרך שעשה מראשון לציון לפסגת הכדורגל. מחר (שבת), הוא ינסה להוביל את מכבי לניצחון נוסף על האדומים בדרך לאליפות שנייה ברציפות.

 

"אתה הולך בקניון ורוצה לפעמים להשתולל עם הילד שלך אבל כולם מסתכלים וזה קצת לא נעים. קשה להיות אתה כשכל הזמן מסתכלים עליך, זה מביך", אומר זהבי בצניעות שאולי תפתיע רבים.

 

עוד לא שנה וחצי במכבי ת"א ואוהדי הצהובים, שהתאהבו מעל הראש בשחקן הנפלא, כבר הספיקו להשוות אותו לגדולים ביותר בתולדות המועדון. אבי נמני, אלי דריקס, שייע גלזר והרשימה עוד ארוכה.

 

"אני קורא את כל ההשוואות האלה ואני חושב שזה מגיע כי הקהל מחפש למי להתחבר ולמי להשוות ועם מי להזדהות והתקשורת מחפשת את זה גם, אבל אני פשוט רוצה להיות ערן זהבי, זה הכל".

 

מספר 7 בצהוב עדיין לא התרגל לגמרי למעמדו החדש, להיות השחקן המדובר ביותר בכדורגל הישראלי. "כשאני ואשתי הולכים להורים הם יודעים שעל כדורגל לא מדברים", הוא אומר בחיוך. "זה מביך שהכל לפעמים סובב סביבך ולפעמים אני רוצה להתנתק מהכדורגל. אני מאוד מעריך את הפרגון שאני מקבל גם מחברים וגם מאוהדים ומודה לאלוהים, אבל אני רוצה גם לשחרר לפעמים, להתנתק קצת מכדורגל".

 

חוגג במדי האדומים. ממש לא מתגעגע
 

חוגג במדי האדומים. ממש לא מתגעגע(רויטרס)

הבי עזב את הלימודים בגיל 16 והתרכז בכדורגל, והיום, הוא בהחלט יודע להגיד שהוא מתחרט על כך, למרות ההצלחה. "אמא שלי ניסתה לשכנע אותי כל הזמן להתרכז בלימודים אבל אמרתי שלא מעניין אותי כלום ואני אהיה שחקן כדורגל. אם הבן שלי יגיד לי אותו דבר כשיגדל אני לא אקבל את זה, ממש לא".

 

בדרך לאימון במכבי ת"א הוא חולף על פני מתחם האימונים של הפועל בצומת וולפסון, קבוצתו הקודמת. זו שבשער בתוספת הזמן נגד בית"ר ירושלים העניק לה את האליפות. "זה לא עושה לי שום דבר, אני מאושר במכבי ת"א. ברגע שטוב ואני מאושר ולא חסר כלום, אני לא מרגיש שיש לי למה להתגעגע".

 

"לא באתי מקומה 21 במגדל, אבל אף פעם לא היה חסר לי כלום ואמא שלי דאגה שתמיד יהיה לי הכל, אבל זה גם לא עושה לי כלום. אני עושה את מה שאני אוהב ואני מקבל על זה כסף טוב ואני באמת אומר על זה תודה כל בוקר שאני קם", הוא אומר.

 

חשוב לו להישאר עם הרגליים על הקרקע, נאמן לעצמו והוא מודה בפה מלא - "הצעה הצעה מקבוצה בכירה באירופה תוביל אותו לעזוב גם בקיץ הקרוב את הבית החם שמצא. "מצאתי במכבי מקום שאני מאושר בו וגם רואים את זה על המגרש, אבל אם תגיע הצעה באמת אטרקטיבית וטובה בשבילי מאוד, גם המועדון יתן את ברכת הדרך, יקבל את מה שמגיע לו וזה הכל".