רק לפני חודש דרש משרד ראש הממשלה לשחרר לחופשה את הנהג החשוד באונס קטינות

לפני כשנתיים הוגש נגד החשוד כתב אישום בגין עבירות מין שביצע בילדה אחת. למרות זאת, רק לפני כחודש ביקש מנכ"ל משרד ראש הממשלה "להוציאו לחופשה". בית המשפט האריך היום בשמונה ימים את מעצרו של נהג ראש הממשלה לשעבר, שחשוד בין היתר כי ביצע עבירות מין בילדות בנות משפחתו שלו

המשטרה התירה אתמול (ד') לפרסום כי אילן שמואל הוא החשוד בביצוע עשרות מעשי סדום בקטינות לאורך עשרות שנים. שמואל עצמו הודה בחקירתו בחלק מהמעשים המיוחסים לו. על אף שכבר לפני שנתיים הוא הואשם בעבירות דומות, משרד הממשלה הציע להשעותו רק לפני כחודש.

שמואל, שעבד במשרד ראש הממשלה שנים ארוכות כאחראי ארכיון וכנהג של נתניהו עצמו, נעצר לפני כשבועיים בחשד שביצע מעשי סדום, אונס ואינוס בנערות בנות 8-13, כמה מהן גם קרובות משפחתו.


חלק מהקורבנות נמצאות היום בשנות העשרים לחייהן. עד כה הגיעו למשטרה עשר מתלוננות, כאשר המשותף לכל טענותיהם הוא הפעילות במושב זכריה, מקום ביתו של החשוד. המעשים המדוברים בוצעו בעיקר בבית החשוד ובמכוניתו, אך גם בבתי הקורבנות.


זוהי לא הפעם הראשונה בה מסתבך שמואל בעבירות מין. לפני שנתיים וחצי הוגש נגדו כתב אישום בגין מעשים מגונים בילדה בת 9, חברתם של ילדיו. המשפט בגינו עומד לקראת סיום. לפני כחודש, עוד טרם התפרסמה הפרשה הנוכחית בתקשורת, ביקש מנכ"ל משרד ראש הממשלה מעורך דינו הקודם של החשוד, להוציא את שמואל לחופשה.

 

תגובת משרד ראש הממשלה: "מרגע שנודע למשרד לפני יותר מחודש כי מול העובד מתנהל הליך המחייב דיווח לנציבות שירות המדינה, דיווח המשרד על כך לנציבות לאלתר. המשרד פועל בנושא זה בהתאם להנחיות נציבות שירות המדינה והעובד הוצא לחופשה".