ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט באולם בית המשפט, הבוקר, רויטרס

סנגוריו של אולמרט: "יום קשה ועצוב, אך לא סוף פסוק"

שעות לאחר שהורשע בעבירת שוחד, פרסם צוות ההגנה של ראש הממשלה לשעבר תגובה רשמית. "הכרעת הדין נפלה עלינו כרעם ביום בהיר", אמרו. "הראיות והעובדות שהוצגו לבית המשפט הן כאלה שיש בהן לזכות את מר אולמרט באופן מוחלט"

"הכרעת הדין נפלה עלינו כרעם ביום בהיר" - כך נמסר הערב (שני) מצוות ההגנה של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, לאחר שהבוקר הכריע שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, והרשיע את אולמרט בקבלת שוחד בפרשת "הולילנד". מהודעתם עולה כי יתכן שבכוונתם לערער על ההחלטה.

 

הכרעת הדין בפרשת "הולילנד" - כתבות נוספות:

 

לאחר שבמשך שעות עיינו ודנו בהכרעת הדין שמסר השופט רוזן בשעות הבוקר, פרסם צוות ההגנה של ראש הממשלה לשעבר את תגובתו. " הכרעת הדין נפלה עלינו כרעם ביום בהיר, והפתיעה את צוות ההגנה", הם כתבו, "שכן לטעמנו, גם כעת, לאחר קריאת הכרעת הדין, הראיות והעובדות שהוצגו לבית המשפט הן כאלה שיש בהן לזכות את מר אולמרט באופן מוחלט".

 

צוות ההגנה של אולמרט הוסיף וטען כי "בית המשפט זיכה את מר אולמרט משני אישומים, והרשיע בשני אחרים, על בסיס עדותו של עד המדינה, וזאת מבלי שניתנה בידנו האפשרות לחקור אותו על גרסתו בשני עניינים אלה. מדובר בשני אישומים שבמסגרתם מר אולמרט לא נטל כספים לכיסו. זהו יום קשה ועצוב מבחינתנו, אך כפי שהבהרנו לא מדובר בסוף פסוק".

 

דוד רוזן, השופט בתיק הולילנד
 

דוד רוזן, השופט בתיק הולילנד(חדשות 10)

אולמרט ומזכירתו לשעבר, שולה זקן. בקרוב בחדרי החקירות?
 

אולמרט ומזכירתו לשעבר, שולה זקן. בקרוב בחדרי החקירות?(רויטרס)

אולמרט הורשע בשתי עבירות: קבלת שוחד מעד המדינה דכנר בסך 500 אלף שקלים באמצעות אחיו, יוסי אולמרט, וקבלת 60 אלף שקלים שוחד מדכנר באמצעות שולה זקן ואורי מסר. הוא זכאי מחמת הספק מעבירה של קבלת שוחד בסך 70 אלף שקלים על סקר, ובבקשתו מעד המדינה לסייע לשטרית במצוקתו.

 

בהכרעת הדין מתח השופט רוזן ביקורת חריפה על אולמרט והתנהלותו. "עד המדינה קנה את שירותיו. אולמרט היה בבחינת לא יודע ולא רואה", כתב רוזן שתקף וביטל את קו ההגנה של אולמרט על כך שלא ידע על העברות הכספים. "השנים עברו והצדיקים שומרים את סודם מפניו? זה לא מתקבל על הדעת", כתב רוזן. עוד קבע השופט כי עד המדינה העביר ליוסי אולמרט, אחיו של ראש הממשלה לשעבר, חצי מיליון שקלים, וכי אולמרט קישר ביניהם. "עד המדינה לא הכיר את יוסי, יוסי לא הכיר את עד המדינה קודם. הקשר היחיד ביניהם הוא אדם יחיד והוא אולמרט", אמר.

 

בינתיים, במקביל להכרעה נערכים במשטרה ובפרקליטות לחקור חשדות חדשים נגד ראש הממשלה לשעבר שעלו בעקבות ראיות שהעבירה לידיהם ראש לשכתו לשעבר, שולה זקן. "בית המשפט ראה לנכון להכריע את הדין גם ללא הראיות ואנחנו מכבדים את הכרעת בית המשפט", אמר התובע בתיק, עו"ד יהונתן תדמור לחדשות 10. "הדברים נמצאים בחקירת משטרה, לכן אי אפשר לפרט במה הדברים אמורים. יש שם חשד לעבירות חמורות ובהחלט היה מקום להגיע להסכמה עם שולה זקן. הדברים יפורטו בפני בית המשפט בהמשך, כפי שהורה לנו השופט רוזן וננסה להבהיר לבית המשפט מדוע הסתפקנו בענישה כפי שהגענו. יש חשדות כבדים שיש מקום לחקור אותם".