דרמה בבית המשפט: ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הורשע בלקיחת שוחד

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הורשע בעבירה של לקיחת שוחד בפרשת הולילנד. מדובר בעבירה שיש עמה קלון והעונש עליה הוא מאסר בפועל. "עד המדינה קנה את אולמרט שהיה בבחינת לא יודע ולא רואה", אמר השופט. גם שולה זקן, ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי, דני דנקנר, אביגדור קלנר והיזם הלל צ'רני הורשעו. "ניכר היה בבית המשפט כי זקן מוכנה להקריב עצמה למען אולמרט", אמר השופט. צו עיכוב יציאה מהארץ הוצא נגד אולמרט

דרמה בבית המשפט: ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הורשע. ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הורשע הבוקר (שני) בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעבירות שוחד. מדובר בעבירה שהעונש עליה צפוי להיות עונש מאסר בפועל. כמו כן מדובר בעבירה עמה יש קלון ולכן נראה כי דרכו הפוליטית של ראש הממשלה לשעבר הגיעה לקיצה.

 

בתחילת הדיון דחה השופט רוזן את בקשת הפרקליטות לדחות את הכרעת הדין על מנת לשמוע את עדותה של שולה זקן, שחתמה על הסכם עדת מדינה. "כתב האישום סב סביב דכנר ועדותו. מערכות שלטון מושחתות שהרקיבו לאורך שנים", אמר השופט.

 

רוזן מתח ביקורת חריפה וחסרת תקדים על ראש הממשלה לשעבר ואמר כי החליט לדחות את גרסתו של אולמרט. "עד המדינה קנה את שירותיו. אולמרט היה בבחינת לא יודע ולא רואה", המשיך השופט להקריא את הכרעת הדין. רוזן תקף וביטל את קו ההגנה של אולמרט על כך שלא ידע על העברות הכספים. "השנים עברו והצדיקים שומרים את סודם מפניו? זה לא מתקבל על הדעת", כתב רוזן.

 

עוד קבע השופט כי עד המדינה העביר ליוסי אולמרט, אחיו של ראש הממשלה לשעבר, חצי מיליון שקלים, וכי אולמרט קישר ביניהם. "עד המדינה לא הכיר את יוסי, יוסי לא הכיר את עד המדינה קודם. הקשר היחיד ביניהם הוא אדם יחיד והוא אולמרט", אמר השופט. הוא הוסיף כי לא יכול להיות שיוסי אולמרט לא סיפר לאחיו על כך שדכנר העביר לו את הכסף. נגד אולמרט הוצא צו עיכוב יציאה מהארץ ודיון בשלב הטיעונים לגזר הדין נקבע ל-28 באפריל, אחרי פסח.

 

אולמרט בבית המשפט. הורשע בלקיחת שוחד
 

אולמרט בבית המשפט. הורשע בלקיחת שוחד(חדשות10)

בנוסף לאולמרט הורשעו גם שולה זקן, ראש עיריית ירושלים אורי לופוליאנסקי, היזם הלל צ'רני, אביגדור קלנר ודני דנקנר. צ'רני הורשע במתן שוחד ובהלבנת הון. קלנר, הקבלן, הורשע במתן שוחד של 120 אלף דולרים, בין השאר גם לאולמרט ולשולה זקן.

 

בהתייחסו לתפקידה של שולה זקן בפרשה אמר השופט כי במהלך המשפט "ניכר היה כי זקן מוכנה להקריב עצמה למען אולמרט". רוזן הוסיף כי זקן הייתה נאמנה לאהוד אולמרט. "המימון של דניאל אברמס למשפטה של שולה זקן בבית המשפט המחוזי בירושלים, מימון זה נשא פירות: היא שתקה ושילמה מחיר בבית המשפט בירושלים", אמר השופט.

 

השופט גם מתח ביקורת חריפה על ראש העיר לופוליאנסקי וקבע כי הוא העביר כספים ליד שרה. "הוא נהג בניגוד לאמות המידה, היה מודע להעברת מאות אלפי שקלים ליד שרה שנזקקו לסיועו. הוא לא הבדיל בינו לבין יד שרה", הוא אמר.

 

רוזן הודיע כי הנאשמים אמנון ספרן, שמעון גלאון ויעקב אפרתי זוכו. ספרן וגלאון הם מנהליה של חברת הולילנד פארק. יעקב אפרתי הוא מנהל המינהל שהואשם בקבלת שוחד מדני דנקנר.

 

הוא הוסיף כי הסתירות בעדויותיו של עד המדינה שמואל דכנר היו "במידה רבה כורח המציאות". הוא הוסיף כי דכנר גילה "צלילות דעת בלתי רגילה" במהלך המשפט. כאמור, דכנר מת במהלך מתן עדותו לאחר שהיה במצב בריאותי רעוע.