מי צ'יקלף את המצ'קלפים המקוריים?

הפרסומת החדשה של "YOU" מזהירה ש"לא יצ'קלפו אתכם", אז מי הם שני הבחורים שטוענים שהצ'יקלוף הוא ביטוי שלהם ושמישהו השתמש בו ללא רשותם?

הפרסומת החדשה של "YOU" משתמשת בהפגנתיות במילה שהמציאו שני כוכבי ילדים מזמן. מדובר במילה "צ'יקלוף" שהיא סלנג ל"עובדים עליכם" ומי שהשתמש בה כבר בעשור הקודם הן הדמויות של "גור ואוח", אביעד בן טוב ואודי גוטשלק, שהפכו לכוכבים עוד בערוץ הילדים "ג'טיקס" והשתמשו בביטוי באופן קבוע. "הם לא קיבלו אישור מאיתנו, נדמהנו לגלות את זה בפרסומת ואנחנו מופתעים ולא יודעים מה לעשות עם זה", כך אומרים אודי ואביעד.

 

"ציונה, כשבאים פעם ראשונה לסופר לא ישר קונים, עושים סיבוב, מתעניינים, שלא יצ'קלפו אותנו", כך נאמר בפרסומת החדשה, בה יעקב כהן מזהיר את בת זוגו לקניות ש"לא יצ'קלפו אותם". הביטוי חוזר כמה וכמה פעמים לאורך הפרסומת ומופיע גם במודעות בעיתונים.

 

ברור שיש כאן ניסיון ליצור מטבע לשון חדש. בשביל הגדולים זו סביר להניח פעם ראשונה שהם נתקלים במילה אבל הקטנים לעומת זאת, כאמור, מכירים אותה כבר ממזמן. בערך הוויקיפדיה של התוכנית "גור ואוח" כתוב על הביטוי - רוביק רוזנטל התייחס לביטוי כבר ב-2008 וגם בפסטיגל לפני שנתיים השניים הופיעו ולא חסכו בשימוש במילה.

 

תגובת רשת "YOU": "מדובר בביטוי שגור בסלנג הישראלי זה שנים, כפי שניתן למצוא במגוון אתרים ותוכניות ברחבי הרשת".

 

ערב טוב עם גיא פינס בצפייה ישירה ב-VOD של nana10