בנט בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי, הערב, חדשות 10

בנט: "צאצאינו לא יסלחו למי שיחלק את הארץ והבירה"

בעוד המתיחות בינו לראש הממשלה נמשכת, הגיע שר הכלכלה לשאת דברים בכנס בתל אביב והמשיך במתקפה על המשא ומתן עם הפלסטינים. "העולם לא ירגע. אתם טועים. זה רק יזין את התיאבון", הוא טען. מוקדם יותר פרסם סטטוס בפייסבוק עם תמונת הלינץ' ברמאללה: "למה אסור לתת לפלסטינים לשלוט על ישראלים? כי הם יהרגו אותם"

  • פורסם ב:
  • 28/01/2014 18:26
  • |
  • עודכן ב:
  • 28/01/2014 20:13
  • |
  • כתבים:
  • חדשות nana10

על רקע המחלוקת החריפה בינו לבין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייצב הערב (שלישי) שר הכלכלה, נפתלי בנט, בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) בתל אביב, והמשיך במתקפתו על מאמצי המשא ומתן בין ישראל והרשות הפלסטינית. "אבות אבויתינו וצאצינו לא יסלחו למנהיג ישראלי שימסור את ארצנו ויחלק את בירתנו", אמר השר.

 

לטענתו, "כבר עשרות שנים יש אנשים ששואפים בנחישות לחלק את הארץ רק התירוץ הוא שונה. פעם אמרו שזה בשביל שלום ואז ננגב חומוס בדמשק. עכשיו לא מאמינים שזה יביא שלום עם הפלסטינים ועכשיו אומרים נעשה שלום עם העולם בתמורה לשלום עם הפלסטינים. כשהתירוץ הביטחוני לא עבד, אמרו שבגלל הדמוגרפיה אנחנו צריכים להעביר שטחים. אבל זה לא נכון. שיעור הילודה היהודי עובר את הפלסטיני. הזמן הדומגרפי פועל לטובת ישראל".

 

בנט הוסיף וטען כי המשא ומתן רק יפגע בביטחונה של ישראל. "בשנים 2000 עד 2003 נרצחו מעל אלף ישראלים בחיפה, תל אביב ובירושלים בגל טרור מיד אחרי ועידת השלום בקמפ דיוויד, כשברק חלם להעביר להם יותר שטחים מאי פעם. דווקא 2012 הייתה הכי שקטה בלי תהליך מדיני. באותה השנה לא היה אף הרוג כתוצאה מטרור בירושלים או בשומרון. אבל מאז פתיחת המשא ומתן החלה אנתיפאדה זוחלת", הוא אמר.

 

בנט המשיך: "דווקא הקמת מדינה פלסטינית היא שתציף את ישראל בפליטים. אף אחד מהפליטים לא גר ברמאללה שכם או ג'נין. הם יעמדו על הקו הירוק עם שלט: אנחנו רוצים הביתה". העולם ימחא לנו כף? וכל הארגונים הבצלמים למיניהם יסגרו את המזוודות ויחזרו לאירופה? נראה לכם? העולם לא ירגע. אתם טועים. זה רק יזין את התיאבון ונמצא את עצמנו נאבקים פה". 

 

עוד הוא ציין כי לא תיתכן אפשרות של מגורי יהודים תחת שלטון פלסטיני. "למה פלסטינים לא יכולים לשלוט על ישראלי? כי הם יהרגו אותם. איך אני יודע? אני יודע כי זה כבר קרה. בחברון חיו היהודים בשלום עם שכניהם הערבים ואז יום אחד בשנת תרפ"ט השעכנים פשוט קמו והרגו אותם". לאחר מכן התייחס בנט גם ללינץ' שביצעו הפלסטינים ברמאללה בשני חיילי מילואים ישראלים. לדבריו, "מהות הציונות זו ריבונות. אם אין ריבונות - אין ציונות".

 

הסטטוס שפרסם בנט
 

הסטטוס שפרסם בנט()

מוקדם יותר פרסם בנט סטטוס בעמוד הפייסבוק שלו ברוח דומה. "למה אסור לתת לפלסטינים לשלוט על ישראלים? כי הם יהרגו אותם", כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו, וצירף תמונה מצמררת של מבצעי הלינץ' ברמאללה בשנת 2000, באחד מימיה הראשונים של האינתיפאדה השנייה.

  

שלשום, כזכור, פורסמה בסוכנות AP הצעה מתוך לשכת ראש הממשלה להשאיר ישובים ישראלים תחת שליטה פלסטינית. הדבר הביא לתגובה פלסטינית נזעמת, כפי שציפה ראש הממשלה שתיכנן למסגר את האירוע כ"חשיפת פניה האמיתיים של הרשות הפלסטינית" - אבל גם למתקפה על נתניהו מימין, מצד בנט וסגני השרים דני דנון וזאב אלקין, שהגדירו את ההצעה כ"אובדן עשתונות ערכי" ובמלים קשות אחרות.

 

מכאן החל פינג-פונג שלא היה מבייש תוכנית סאטירית: בלשכת נתניהו האשימו את בנט כי "נהג בחוסר אחריות לאומית כדי לקבל כותרת לדקה", מקורבי בנט החזירו כי "בפעם הבאה אם נתניהו מתכנן תרגיל טקטי מבריק, לפחות שיעדכן אותנו או את חברי מפלגתו". משם נמשכו ההאשמות ההדדיות, שכללו הודעה על שיחת נזיפה שיערוך ראש הממשלה לשר הבכיר. גם שרת המשפטים מתחה אתמול ביקורת על בנט. ההמשך, כפי שנהוג לומר במקרים האלה, עוד יבוא.

 

בינתיים, קרא היום יושב ראש המטה להצלת העם והארץ הרב שלום דב וולפא, לשר בנט, שלא להתפעל מאיומיו של ראש הממשלה ולהמשיך להביע דעתו ברמה: "אם ראש הממשלה חושב שיהודים יכולים לחיות תחת שלטון המחבלים, שרוצחים בדם קר אפילו את אחיהם, שילך ויגור הוא בעצמו עם משפחתו בטול כרם או בג'נין. צריך מידה לא מבוטלת של אכזריות, בכדי לצאת עם הצהרה שכזו, דוקא בשעה שעשרות חברי כנסת נוסעים לפולין להתייחד עם זכר קורבנות השואה. דיבורים מסוג זה אינם יכולים להיאמר, גם לא לצרכים טקטיים כביכול".

 

עדכון ראשון: 16:26