,

פרסום ראשון: גבר מת בעקבות ניתוח לקיצור קיבה באיכילוב

מקרה מוות שני בשבועות האחרונים בעקבות הניתוח הנפוץ: האיש אושפז לפני כשבועיים בבית החולים שבתל אביב, ומת הבוקר לאחר שסבל מסיבוכים. לפני כמה שבועות מת באיכילוב חולה נוסף כבן 50 שעבר את הניתוח. מאיכילוב נמסר: "השניים סבלו ממחלות רקע והוסברו להם הסיכונים"

גבר בן 41, שאושפז בבית החולים איכילוב לפני כשבועיים על מנת לעבור ניתוח לקיצור קיבה, מת הבוקר (שלישי) בבית החולים - כך פורסם לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 10. סיבת המוות הוגדרה סיבוכים שנוצרו לאחר הניתוח.

אין מדובר במקרה היחיד שאירע לאחרונה, בו חולה מת בעקבות הניתוח הנפוץ. רק בשבועות האחרונים מת באיכילוב גבר כבן 50, שהגיע אף הוא כדי לעבור ניתוח לקיצור קיבה.

 

מדובר בניתוח שנחשב לאחר הנפוצים ביותר בישראל. על פי נתונים מבתי החולים השונים, אלפי ניתוחים כאלה מבוצעים מדי שנה בישראל.

 

יש לציין כי ניתוח לקיצור קיבה נחשב היום לאחד הבטוחים שיש. לפי הסטטיסטיקה העולמית, מקרי התמותה בעקבות ניתוח שכזה עומדים על 2-3 חולים על כל 1,000 מנותחים.

 

מבית החולים איכילוב נמסר בתגובה כי "מאות חולים מנותחים מידי שנה בהצלחה, ושיעור התמותה באיכילוב דומה למרכזים רפואיים אחרים בעולם המערבי. שני החולים סבלו ממחלות רקע רבות ולאחר שהוסברו להם הסיכונים הכרוכים בניתוח זה, כולל סכנת חיים, הם נפטרו חרף המאמצים הרפואיים".