המפכ"ל דנינו בראיון בלעדי: "לצערי יש עלינו איומים רבים במשך שנים"

מפכ"ל המשטרה התייחס לגל האירועים הפליליים של השבועות האחרונים ובראשם הניסיון לפגוע בפרקליט ממחוז ת"א ואמר כי המשטרה תגיע לכל המבצעים. "התיק הזה הוא בסדר עדיפות עליון, מדובר באירוע חמור", הוא אמר. דנינו הוסיף כי המשטרה נלחמת בהצלחה בפשיעה המאורגנת ולמעשה מהווה דוגמה למשטרות אחרות בעולם וסיפר כי איומים על אנשי החוק אינם דבר חדש: "גם כחולי המדים, גם פרקליטים וגם שופטים מאוימים במשך שנים"

ראיון בלעדי עם מפכ"ל המשטרה שמבהיר: נגיע לאנשים שניסו לפגוע בפרקליט. מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו אמר הערב (ראשון) כי למרות האירועים שהתרחשו בשבועות האחרונים משטרת ישראל נלחמת בהצלחה רבה בשנים האחרונות בפשיעה המאורגנת במדינה.

 

"בבליל האירועים האחרונים איבדנו את הדבר הכי חשוב - הביטחון. הציבור צריך לדעת שהמשטרה מטפלת בתופעה הזאת. אנחנו דוגמה למשטרות אחרות בעולם לאיך צריך לטפל בארגוני פשיעה", אמר דנינו בראיון למהדורה המרכזית של חדשות 10.

 

בהתייחסו לאירוע מיום חמישי האחרון בו התפוצץ רכב של פרקליט מפרקליטות מחוז תל אביב אמר דנינו כי אין לו ספק שהמשטרה תגיע לאחרים לכך. "אנחנו מטפלים בתיק הזה בסדר עדיפות עליון, האירוע הזה הוא חמור ואנחנו נעשה הכול כדי לשים יד על המבצעים ועל מי ששלח אותם", אמר דנינו .

 

עם זאת, הוא סירב להתייחס לטענות שהועלו לפיהן ייתכן והחיסול קשור לאנשי ארגונו של העבריין עמיר מולנר. "לצערי אנחנו לאורך הרבה מאוד שנים מאוימים בהרבה מאוד רמות. גם כחולי המדים, גם פרקליטים, גם שופטים. אבל זה לא פגע במאמץ שאנחנו משקיעים", אמר המפכ"ל.

 

במהלך הריאיון התייחס דנינו גם לטענות לפיהן המשטרה עצרה את העבריין שלום דומרני רק על מנת להראות שהיא עושה משהו בנוגע לגל ניסיונות החיסול של השבועות האחרונים. "מי שמדבר על שיקולים יחצ"נים זו בעיה שלו. אני אומר לך שהמשטרה עושה עבודת קודש הרחק מאור הזרקורים", הוא אמר.