חרדה גדולה בש"ס: בנותיו של הרב יוסף נקראו להיפרד ממנו

שבוע בלבד לאחר שהרב עובדיה יוסף חגג יום הולדת 93, קרסו שלוש מערכות בגופו והוא הורדם על מנת להקל על נשימתו. "הוספנו לו את השם 'חיים' וכולם צריכים להתאחד כדי להתפלל לשלומו", אמר בדמעות יו"ר ש"ס, אריה דרעי, לכתב אבישי בן חיים. על פי הסטטיסטיקה רק 25% מהנמצאים במצבו שורדים, אך רופאיו טוענים כי המצב בו הוא נמצא הפיך

בש"ס הביעו הערב (שני) חרדה גדולה מההחמרה במצבו של הרב עובדיה יוסף, לאחר שהוא הורדם והונשם. רק לפני שבוע הוא חגג יום הולדת 93, אך  אתמול הוא עבר טיפול השתלת קוצב לב זמני והבוקר חובר למכונת דיאליזה. לפנות ערב הוכנס מנהיגה הרוחני של ש"ס לטיפול ניקוז ריאות שם הרדימו אותו הרופאים וחיברו אותו למכונת הנשמה.

 

(5:19 דקות)

פרופסור דני גילון, אחד מרופאיו של הרב, אמר כי הסיבה להנשמה היא בגלל ירידה במצב הנשימתי של הרב, שהקשה עליו. "זה לא נעשה במסגרת התדרדרות קיצונית ולא במצב של החייאה, אלא זו החלטה להקדים תרופה למכה. אנחנו יודעים שבאופן ברור כי המצב הנוכחי הוא לא בלתי הפיך", הסביר פרופסור גילון.

 

בשעות אחר הצהריים נערכה תפילה ארוכה של רבנים ספרדים רבים, בהם גם בניו של הרב, ברחבת הכותל המערבי. "הרב עובר טיפול מסוכן מאד, בבקשה נתפלל כולנו להחלמתו", אמר במהלך התפילה בנו, הרב דוד יוסף.

אולם לפני שהרב נכנס למצב ההרדמה, בנותיו נקראו להיפרד ממנו. האווירה הערב מאד קשה בש"ס, ויושב ראש התנועה, אריה דרעי, נשמע בוכה בראיון ברדיו "קול ברמה" מוקדם יותר. בשיחה עם חדשות 10 קרא דרעי להתפלל הרבה תפילות למענו של מר"ן. "הרופאים נותנים דיווחים רפואיים ולא אני. הוספנו לו את השם 'חיים'. הרב תרם את כל חייו למען עם ישראל ועכשיו הוא זקוק לנו וזה הזמן להשיב לו", הסביר דרעי.

 

"צריך להתאחד כולם - ספרדים ואשכנזים, חרדים וחילונים, כדי שהקדוש ברוך הוא ישלח לו רפואה שלמה. הוא מורדם מתוך החלטה של הרופאים ויש סיכוי להחלמה", הביע יושב ראש ש"ס אופטימיות.

 

עם זאת, יש לציין כי שלוש מערכות בגופו של הרב הפסיקו לתפקד באופן ראוי בתוך יממה. מדובר על המערכת הלבבית, שבגלל הפרעות הקצב הושתל לו קוצב לב. הבוקר בגלל אי ספיקת כליות נאלצו לחבר אותו לדיאליזה והערב בגלל קשיי נשימה נאלצו להנשים אותו. כלומר מדובר באי ספיקה רב מערכתית. בספרות המקצועית סיכויי התמותה במקרים כאלה עומדים על 75%. יש לקוות כי הרב לא ייכנס לסטטיסטיקה הזו.