מבצע "שתי טיפות": משרד הבריאות נערך להחזרת חיסון הפוליו המוחלש

מבצע החיסון הארצי נגד פוליו נמשך זה היום השלישי. בתום המבצע יבצעו בכירי משרד הבריאות הערכת מצב, שבה ככל הנראה יחליטו להחזיר את השימוש בחיסון החי המוחלש, שהוצא משימוש לפני תשע שנים. המטרה: להימנע ממצב דומה בעוד עשור. בתוך כך, מקרים של הנגיף נמצאו בצפון הארץ

ישראל מתחסנת: במהלך יומו השלישי של מבצע החיסון הארצי "שתי טיפות" נגד נגיף הפוליו, נמשכו היום (שלישי) העומסים בתחנות "טיפת חלב". בסך הכל חוסנו עד כה כ-200 אלף ילדים ברחבי הארץ, והיום בלבד חוסנו כ-48 אלף.

 

(02:50 דקות)

בעוד שלושה חודשים תתבצע הערכת מצב במשרד הבריאות, בשאלה האם להחזיר את החיסון החי המוחלש לשגרת החיסונים - כפי שנעשה בישראל בין השנים 1990 ל-2004. בהתבסס על שיחות עם מומחים, ההערכה היא כי החיסון המוחלש יוחזר. הסיבה להחזרת החיסון: להימנע ממצב דומה בעוד 10 שנים.

 

בתוך כך, מתברר כי נגיף הפוליו מתפשט גם למרכז ולצפון: מספר מקרים התגלו היום בבקה אל גרבייה. המסקנה: אין ברירה אלא להמשיך ולחסן את הילדים בכל הארץ.

 

אחוזי ההיענות הגבוהים לא גורמים לבכירי משרד הבריאות לנוח על שמריהם, והם סיירו בתחנות "טיפת חלב" כדי לקדם את המבצע. אתמול העלה סקר של חדשות 10 כי כמעט מחצית מההורים לא מתכוונים לחסן את ילדיהם נגד הנגיף.