הרחוב הפלסטיני מתרגש לקראת שחרור האסירים: "הרגשה שאין לתארה"

משפחות 26 האסירים הפלסטינים, הצפויים להשתחרר במסגרת הפעימה הראשונה של שחרור האסירים במסגרת חידוש המשא ומתן, מכינות את קבלת הפנים. "נדרתי נדר לשחוט 13 כבשים אם הוא יחזור הביתה", אמרה אמו של עיסאמת עמאר מנצור, שהורשע ברציחתו של חיים מזרחי

הרחוב הפלסטיני מתרגש לקראת שחרורם של 26 אסירים ביטחוניים, שצפוי להתבצע הלילה (שלישי). בין המשוחררים גם אנשי חמאס וג'יהאד אסלאמי שחלקם ישוחררו לרצועת עזה. "זו הרגשה שאין לתארה, שמחה גדולה מאוד, זה רגע שהמתנו לו מזה שנים והשבח לאל זה הגיע, תמיד קיווינו והיינו בטוחים שרגע זה יגיע בסופו של דבר", סיפר מועתסם מנצור, שאחיו הוא בין המשוחררים.

 

"נדרתי נדר לשחוט 13 כבשים אם הוא יחזור הביתה", אמרה גם אמו של האסיר עיסמאת מנצור, שהורשע ברציחתו של חיים מזרחי ליד בית אל. הכנו לכבודו, נעשה מסיבה, נכין לו ארוחות, נשמח בשבילו, נעשה מסיבות בלילה. בינתיים הוא ינוח קצת ואז נחתן אותו. הוא כבר מבוגר".

 

(2:21 דקות)

 

בני המשפחה גם מתנערים מהאשמות המיוחסות לו. "הוא לא השתתף ברצח, הוא צעיר", טענה אמו. "הוא כמו שחקן כדורגל שמתלהב מדברים". "כשאחי נעצר הוא היה צעיר, הוא לא הבין הרבה", הוסיף האח. "בסך הכול, היה מאבק בינינו ליהודים. היהודים פגעו בנו וגם אנחנו פגענו".

 

ברשות הפלסטינית מתעקשים שהאסירים שישוחררו בפעימות הבאות יגיעו לביתם ולא יגורשו אל מחוץ לשטחים. "הקבוצה הראשונה לא כוללת אסירים מירושלים ומערביי ישראל, אך בקבוצות הבאות יהיו אסירים מירושלים ומערביי ישראל וזהו קו אדום שאי אפשר לחצות אותו", הבהיר עיסא קראקע, שר האסירים הפלסטיני.

 

הפלסטינים מתכוננים לשווק את שחרור האסירים כהישג המשמעותי ביותר של יו"ר הרשות, אבו מאזן, שאמור לחזק את מעמדו בשטחים. מבחינת הרחוב הפלסטיני, האסירים הללו אינם נחשבים לרוצחים, אלא לגיבורים לאומים, סמל המאבק הפלסטיני למדינה עצמאית.