הרוצח עמי פופר מתחתן עם האם המתעללת מפרשת אליאור חן, חדשות 10

עמי פופר פנה לנתניהו: "שחרר אותי כמו את האסירים הפלסטינים"

המחבל היהודי שרצח 7 פלסטינים ב-1990 ניצל את המחווה הישראלית לאבו מאזן ושלח מכתב לראש הממשלה. "אלפי מחבלים עם דם על הידיים שוחררו והתחילו חיים חדשים. על מנת לשמור על הדדיות אבקש לשקול בחיוב גם את שחרורי", הוא כתב והוסיף כי זה יהיה מעשה גדול שיראה לעולם את מידותיו של העם היהודי

  • פורסם ב:
  • 12/08/2013 14:52
  • |
  • עודכן ב:
  • 12/08/2013 14:52
  • |
  • כתבים:
  • חדשות nana10

מנסה לרכוב על הגל: המחבל היהודי, עמי פופר, שהורשע בביצוע פיגוע ירי בו נרצחו שבעה פלסטינים ב-1990, פנה הבוקר (שני) לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בבקשה שיעניק חנינה לו ולחבריו המוגדרים אסירים ביטחוניים. פנייתו של פופר, שנעשתה מכלא איילון בו הוא מרצה עונש של שבעה מאסרי עולם, הגיעה על רקע כוונת ישראל לשחרר 104 אסירים ערבים.

 

"אדוני ראש הממשלה, בשנים האחרונות שוחררו אלפי מחבלים עם ובלי דם על הידיים, ובשעה שניתנת להם הזדמנות להמשיך ו/או להתחיל חיים חדשים מחוץ לכותלי הכלא, הם פשוט מנצלים את המתנה הנפלאה הזו לרעה וחוזרים שוב על מעשיהם הנוראים ושבים לכלא בידיעה ששחרורם קרב ובא", כתב פופר לראש הממשלה, וביקש ממנו להתייחס בעקרון של שוויון והדדיות לאסירים היהודים, ולשחרר אותו ואת חבריו.

 

"בימים אלה עומד על הפרק שחרורם של מחבלים אשר מרצים את עונשם מלפני הסכמי אוסלו. אני במקביל יושב מאותה התקופה, ועל מנת לשמור על עקרון ההדדיות ומתן הזדמנות, אבקש לשקול בחיוב את שחרורי ושחרורם של מספר מצומצם של אסירים יהודים, המוגדרים כאסירים יהודים ביטחוניים", הוסיף המחבל היהודי, שאמור להשתחרר מהכלא בשנת 2030, לאחר שהנשיא לשעבר משה קצב המתיק את עונשו ל-40 שנה.

 

הוא הוסיף פנייה אישית לנתניהו. "כראש הממשלה של העם היהודי, מעשה גדול זה של שחרורם שלי ושל חבריי, מראה לעולם את מידותיו הנעלות של עם ישראל, שהם רחמנים בני רחמנים, ונותנים הזדמנות שניה לא רק לאויב, אלא גם לבני עמם", ציין פופר.

 

פופר סיכם את דבריו וכתב: "אנא ממך אדוני ראש הממשלה, קבל את תחינתי ואת חרטתי וזעקת משפחתי, ותן לנו הזדמנות בתקופה זו ערב ראש השנה שהיא מיועדת לתשובה לכל העולם כולו".

 

מחר יקיימו משפחות האסירים היהודים ותומכי המאבק לשחרורם הפגנת מחאה מחוץ לכלא "עופר", משם צפויים להשתחרר מחר 26 האסירים הראשונים.

מחר יחל שחרור הרוצחים הפלסטינים

הלילה פרסמה המדינה את רשימת 26 האסירים שישוחררו בפעימה הראשונה, במסגרת חידוש התהליך המדיני.

14 מהאסירים ישוחררו לרצועת עזה ו-12 לשטחי יהודה ושומרון, אך אף אחד מהאסירים שישוחררו לא יגורש לחו"ל. בין האסירים, שישוחררו בתוך 48 שעות, נמצאים רוצחים דוגמת גאבר נשבת, שלקח חלק בלינץ' בו נרצח החייל אמנון פומרנץ, בשנת 1990.

 

אסיר נוסף שישוחרר הוא פאיז ברבך, שדקר למוות, יחד עם חברו, את מעבידו משה בקר. ברשימה נמצא גם אבראהים ראעי, שרצח במכות גרזן את מוריס אייזנשטאט וגנב את נשקו. אלמג'יד צוואלחה רצח, כשהיה קטין, את ברוך הייזלר, צעיר שישב לידו באוטובוס. הוא ניסה לרצוח שלוש נערות נוספות.

 

שחרור אסירים פלסטינים. 14 יחזרו בלתיהם בגדה ו-12 יישלחו לרצועת עזה
 

שחרור אסירים פלסטינים. 14 יחזרו בלתיהם בגדה ו-12 יישלחו לרצועת עזה(רויטרס)

גם סאלח רמאחי, שרצח באמצעות מעדר את אברהם קינסטלר, ייצא לחופשי. יחד איתו ישתחררו טאלב אבו סיתה ואחמד אבו סתה, שפרצו לדירה ברמלה, רצחו את דוד דדי וחיים ויצמן והתעללו בגופותיהם. יצטרף אליהם יוסף ג'נדיה, שרצח כשהיה קטין את הקבלן זלמן שליין, יחד עם מחמוד חמדיה, שישתחרר גם הוא.

 

מוחמד עסאקרה דקר למוות את אני ליי, תיירת צרפתיה שסעדה במסעדה בה עבד. נעיף נעניש השתתף ברצח החייל בנימין מייסנר, שנרגם למוות באבנים. סאלם אבו מוסא רצח יחשד עם חברו את אייזיק רוטנברג, שעבד עמם, כדי להתקבל לארגון טרור.

 

עוד ישתחררו: סעיד עבדל-עאל, חסין מורתג'א, עומר מנצור, והאב עבדל-נבי, מוחמד זיוד, מטווע כור, אבראהים צלאח, חמיד ארשיד, עותמאן אל-חאג', עבדאללה מצלח, מחמוד מקלד ועזאת שעת. חלק מהאסירים הורשעו ברצח פלסטינים, שנחשדו כמשתפי פעולה.