ח"כ ברוורמן התלונן: נפתלי בנט איים "לחסל" אותי פוליטית

בתלונה רשמית שהגיש ליושבי ראש הקואליציה והכנסת, ופרטיה הגיעו לידי חדשות 10, טוען יו"ר ועדת הכלכלה כי השר שלח אנשים מטעמו כדי לאיים עליו. הרקע: ויכוח בנוגע לדחיית הצבעה על רפורמה במכון התקנים. מקורבי בנט דחו את הטענות: "שברוורמן יתרכז בוועדה"

(1:49 דקות)

איום חמור או התלהטות יצרים לגיטימית? יושב ראש ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ אבישי ברוורמן, הגיש לאחרונה תלונה רשמית ליושבי ראש הכנסת והקואליציה, ובה טען כי שר הכלכלה נפתלי בנט איים "לחסל" את דרכו בפוליטיקה. במסמך התלונה, שהגיע לידי חדשות 10, דורש ברוורמן לקבל תשובה כיצד מתכוונים השניים לפעול בנושא.

 

התלונה מתייחסת לוויכוח שגרתי למדי שפרץ בתוך הוועדה, ובמרכזו דחיית דיון ברפורמה במכון התקנים. לטענת ברוורמן, בנט שלח את מקורבו הפוליטי שלום שלמה כדי להעביר אליו מסרים מאיימים בנוגע להמשך הקריירה שלו בכנסת. "שלמה אמר לראש המטה שלי, לאחר שהבין שאין בכוונתי לקדם את הדיון: 'אני אחסל את אבישי', 'בכל מה שתלוי בי ועדת הכלכלה תדון רק בנושא הצפרדעים בנגב'", כתב ברוורמן במסמך התלונה. הוא הוסיף כי "כנסת ישראל צריכה לראות בחומרה איומים על חבר כנסת".

 

הסיבה לדברים הקשים, שבלשכת בנט לא הכחישו כי אכן נאמרו, היא העובדה שברוורמן קיים דיון ברפורמה במכון התקנים בשעה שהקואליציה התקשתה מאוד לגייס רוב והפסידה בהצבעה. למרות זאת, בלשכתו של יושב ראש הבית היהודי אמרו שלמרות שהטונים עלו, מדובר בתלונה שאין בה ממש.

 

"מומלץ לברוורמן, שביטל דיון חשוב בנוגע להורדות מחירים תוך כניעה לוועדי עובדים, שיחפש תירוצים אחרים", נמסר מלשכת בנט. "חבל שאינו רגיש ליוקר המחייה כמו לויכוחים וליצרים בין אנשי לשכתו". כעת, יצטרך יושב ראש הכנסת להכריע האם יש מקום לפעול נגד בנט בעקבות הדברים.