מדריך הפירות והירקות המלא: כך תשמרו עליהם טריים לאורך זמן

הירקות והפירות שאנחנו קונים במכולת או בירקנייה מרקיבים תוך ימים ספורים ופעמים רבות הם נזרקים לפח. למניעת מקרים כאלה בחדשות 10 הרכיבו רשימת טיפים שיעזרו לכם במשימה. למשל, לעטוף את המלפפונים בנייר סופג. או לבחור עגבניות מתוך החנות ולא את אלה שישבו בשמש. צפו במדריך השלם

זה לא סוד שירקות ופירות הם מרכיב מרכזי בארוחה הישראלית. אבל מה שעבור רובנו הוא אסון במקרר כשהם מרקיבים, עבור אנשי המכון הוולקני הוא חגיגה. אז מה עושים כדי להאריך את חיי הירקות והפירות? קודם כל צריך להימנע מלהניח אותם אחד על השני, כיוון שזה יוצר פצעי לחץ שמקצרים את חיי המדף שלהם.

 

עצה נוספת היא לבחור פירות וירקות שמוצגים במקום מוצל ולא בחוץ, כיוון שהאחרונים מאבדים ויטמינים חיוניים בשמש וסופגים את פיח המכוניות. בנוסף, לא מומלץ להשאיר את הירקות והפירות בתוך שקית סגורה ברכב, כיוון שהיא מתחילה להזיע.

טיפ נוסף הוא להסיר את עלי הגביע של העגבנייה מיד כאשר מגיעים הביתה, כיוון שאם הם נרקבים הם פוגמים גם בפרי עצמו. את חיתוך העוקץ של הפלפל מומלץ לעשות בסכין ולא ביד. ומה לגבי המלפפונים? אלה אוהבים טמפרטורה של 10 מעלות, בעוד במקרר יש 4 בלבד. לכן מומלץ לשטוף אותם, לייבש היטב ואז לעטוף אותם בקבוצה בתוך נייר סופג ולהניחו בשקית ששוליה סגורים. עצה דומה יקבלו גם מי שאוהב שמיר ופטרוזיליה.

 

את תפוחי האדמה כדאי לשמור מחוץ למקרר, במקום קריר וחשוך. "ברגע שהוא נחשף לאור הוא מתחיל להוריק ואז אסור לאכול אותו כי זה חומר רעיל", הסביר פרופסור אלי פליק, מומחה לאיכות תוצרת חקלאית במכוון הוולקני.

 

ומה לגבי פירות? תפוח שיש עליו כתמים שחורים קרוב לוודאי שהוא קיבל מכה ולכן לא כדאי לאכול אותו. במכון הוולקני גילו ששטיפה בסבון של הירקות ואז ייבוש מוחלט שלהם תורם לאורך חיי המדף שלהם.