הירי של דאע"ש היום בגולן - תוצאה של מצוקת הארגון בסוריה

שלוחת דאע"ש ברמת הגולן שפתחה באש לעבר חיילי צה"ל הבוקר פעלה מתוך חולשה של ארגון האב בחזית במוסול, ולקראת חזית נוספת בא-רקה. מאותה סיבה הוא יוצא בקריאה לפעיליו ברחבי העולם להוציא פיגועים • פרשנות

הירי של ארגון "שוהדא אל ירמוכ", שלוחת דאע"ש בסוריה, לעבר חיילי גדוד הסיור של גולני ברמת הגולן הבוקר (ראשון) קשור לחולשה של הארגון. גם בצה"ל מעריכים שזו לא תפנית אסטרטגית, אלא תגובה למצוקה של דאע"ש בתוך סוריה. לפי ההיגיון של הארגון, תקיפה של ישראל מרוויחה נקודות עבורם.


ארגון דאע"ש נמצא במצוקה, המצור של הצבא העיראקי וכוחות הכורדים במוסול פוגע בארגון ומחליש אותו. כאשר ההתקפה על הארגון הרצחני צפויה רק להתגבר, עיר הבירה שלהם א-רקה שבסוריה צפויה גם היא לעמוד תחת התקפות כבדות כבר תוך חודש.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

פרסום ראשון: הממשל הגרמני עלול לבטל את עסקת הצוללות עם ישראל

"פעלתי מתוך הגנה עצמית": עדותו של הנער החשוד ברצח חברו נחשפת

אחת המתלוננות נגד אלון קסטיאל נחשפת: "ניסיתי להגיד לא אבל זה לא עזר"


בינתיים אין הכרעה של אסד על המורדים ועל הפלגים האחרים בצד הסורי של רמת הגולן, מה שמותיר חופש פעולה יחסי לארגונים שונים. לעומת זאת בחלב זוכה אסד להצלחות, הוא כיתר את השכונות המזרחיות וגרם לפיצול בין כוחות המורדים. אלפים בורחים מהעיר המופגזת, שבה האזרחים כלואים בקרבות בין המורדים לשלטון אסד.

 

המצוקה של דאע"ש יוצאת לעוד כיוון, בסרטון שמוציא הארגון הוא אומר כי היעד הוא שוב פיגועים במדינות אירופה. הוא מונה את המחבלים שיפעלו ומדריך איך להכין פצצה במטבח ביתי, הפעם באופן חריג הסרטון מופץ ברשת האינטרנט הגלויה ולא באופן נסתר.