,

עד הרגע האחרון: קצב מבקש דיון נוסף על ערעורו בהרכב שופטים מורחב בעליון

שבועיים אחרי שבית המשפט העליון דחה את ערעורו על הרשעתו וגזר דינו, רוצה הנשיא לשעבר לקיים דיון נוסף בעניינו. קצב, שאמור להיכנס לכלא בעוד שבועיים ל-7 שנים לאחר שהורשע באונס ועבירות מין נוספות, החליט לבקש ארכה של 45 ימים כדי להכין עם פרקליטיו את הבקשה להרכב מורחב של שופטים

  • פורסם ב:
  • 24/11/2011 14:12
  • |
  • עודכן ב:
  • 24/11/2011 14:12
  • |
  • כתבים:
  • ברוך קרא

נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, שנדיון ל-7 שנים בשל הרשעתו באונס ועבירות מין, החליט לפנות שוב לבית המשפט העליון, שבועיים לפני מועד תחילת ריצוי מאסרו. קצב דורש בפנייה שהגישו היום (חמישי) פרקליטיו ארכה של 45 ימים להכין בקשה לדיון נוסף בערעורו, הפעם בהרכב מורחב של שופטי העליון.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

קצב היה אמור להכנס ב-7 לדצמבר לכלא, לאחר ששופטי בית המשפט העליון דחו לפני שבועיים את ערעורו על הרשעתו באונס והשאירו על כנו את גזר דינו. השופטים החליטו שלא להתערב בהחלטה של בית המשפט המחוזי וקבעו: "אין ספק שלא היתה הסכמה לקיום יחסי מין, לא עלה ספק לגבי מה שאירע בין קצב ל-א'".

 

שלושת שופטי העליון מרים נאור, עדנה ארבל וסלים ג'ובראן, קיבלו את החלטתם פה אחד, והצדיקו את בית המשפט המחוזי על שקיבל את עדותה של א' ממשרד התיירות. "עדותה של א' אמינה, התנהגותה לא היתה קלת דעת. הסתירות בעדויות אינן מהותיות", נכתב בהכרעת הדין. השופטת עדנה ארבל קבעה כי גם א' מבית הנשיא היא עדה אמינה.

 

השופטים התייחסו גם לגרסתו של הנשיא לשעבר, וקבעו כי "קו ההגנה החלופי של קצב הוא אותה גברת בשינוי אדרת. העדויות שהתיישנו מוכיחות דפוס התנהגות של קצב. בית ההמשפט אינו מקבל את טענות האליבי שלו. הראיות על האונס במלון תואמות את גרסתה של א' ".

קצב: "אני מרוסק, עוד לא שקלתי חנינה"

מאז דחיית הערעור הןוגשו מספר בקשות לחנינה עבור הנשיא לשעבר והוא עצמו הבהיר כי הוא מרוסק בעקבות ההחלטה. עם זאת, קצב סיפר כי טרם שקל את נושא הפנייה לנשיא המכהן שמעון פרס על מנת שזה יעניק לו חנינה.

 

על השמועות שהוא עשוי לפגוע בעצמו או להתאבד אמר קצב בראיון ל"קול ישראל" כי זו לא הפעם הראשונה ששמועה כזאת מופצת. "אין לי מחשבות כאלה ומי שמפיץ אותן הוא חורש רעתי", הוא הסביר.

 

בראיון סיפר הנשיא לשעבר על הסיבה לדחות את עסקת הטיעון שהוצעה לו. "לא הייתי שלם עם ההסדר ורציתי להוכיח חפותי, ובנוסף, בית המשפט העליון אמר שאם אני חושב ככה עלי ללכת למשפט. חשבתי שזו אמירה נכונה", ציין הנשיא המורשע.

 

הוא הפנה אצבע מאשימה כלפי היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מני מזוז, שהעביר את התיק ממחוז ירושלים לתל אביב. "הם רצו כתב אישום בכל מחיר וכל תנאי, לא עמדה לנגד עיניהם להגיע לאמת. מזוז הופיע בתחילת הפרשה בתקשורת ואמר שני שקרן. המשטרה הייתה בעיצומה של החקירה, ועוד לפני שהוא קיבל דיווח ראשוני הוא כבר אמר שאני משקר", האשים קצב.