,

100 ימים לשביתה: מדוע הרופאים והאוצר לא מצליחים להגיע להסכמה?

כבר מאה ימים שהרופאים משבשים את פעילות בתי החולים, הם מצליחים לשמר את אהדת הציבור, אבל הסכם עם האוצר עדיין אין באופק. הרופאים מאשימים את סגן השר ליצמן בקיפאון. בינתיים בתי החולים ממשיכים לאבד עוד ועוד כסף, וההסתדרות הרפואית מצאה שיטה חדשה לפרסם את המאבק - סרטונים ביוטיוב, בהם רופאים מספרים על עצמם ועל חשיבות השביתה

(1:45 דקות)

100 ימים חלפו מאז החלו הרופאים בשביתה במחאה על תנאי העסקתם, ופתרון לא נראה קרוב יותר מביום הראשון. נציגי ההסתדרות הרפואית, משרד הבריאות והאוצר יושבים הערב (רביעי) אצל השופטת של בית הדין לענייני עבודה בירושים, שתחת פיקוחה התנהל המשא ומתן בשבועות האחרונים.

 

בכל פעם שהם מצליחים להגיע לאיזושהי הסכמה, מגיע סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, ותוקע להם מקל בגלגלים. כך לפחות טוענים המעורבים במשא ומתן. אם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, היה מתערב יכול מאוד להיות שהוא יכול היה להביא לפתרון הסכסוך.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

בינתיים, בתי החולים מאבדים הרבה מאוד כסף. מבדיקת חדשות 10 עולה כי בכל יום של שביתה מאבד כל בית החולים בין כמה עשרות וכמה מאות עלפי שקלים. כלומר, ביום ה-100 לשביתה, כבר מדובר בנזק של כ-100 מיליון שקלים.

 

כפי שזה נראה כרגע, השביתה הזאת עוד תימשך, וההסתדרות הרפואית, שכבר נגמר לה הכסף לפרסום, מצאה פתרון יצירתי - היא תתחיל לפרסם באינטרנט. כל יום יופיע רופא אחר ביוטיוב, יספר קצת על עצמו, מה התפקיד שלו, כמה כסף הוא מרוויח ומה הוא חושב על השביתה.