,

כואב הלב: מנהל מחלקת ניתוחי לב מרוויח 8,000 שקל בחודש

למרות שהם ממונים על הצלת חייהם של אנשים רבים הרופאים בקושי גומרים את החודש. מתמחה בכיר במחלקת כירורגיה כללית מרוויח 4,500 שקלים ונאלץ לעשות תשע תורנויות נוספות מדי חודש. "לא גידלתי אף אחד מהילדים שלי", אמר ד"ר יוסי פז. נשים בהיריון אפילו לא "נהנות" ממשמרות נוספות – אחרי השבוע ה-20 נאסר עליהן לעבוד בתורנות

(3 דקות)

תכירו את ד"ר אורי ויזל, מתמחה בכיר בכירורגיה כללית. לאחר ארבע שנים במקצוע התובעני המשכורת הסיסית שלו עומדת על 4,500 שקלים. הוא מרוויח 24 שקלים לשעה. כדי שיוכל לגמור את החודש הוא נאלץ לבצע תשע תורנויות בחודש, שמתחילות כשיום העבודה מסתיים ונגמרת למחרת בבוקר.

 

גם אצל מנהל המחלקה לניתוחי חזה המצב בכי רע. "שכר הבסיס שלי הוא 8000 שקלים בחודש", אמר ד"ר יוסי פז. "לא גידלתי אף אחד מהילדים שלי", הוא הוסיף. לדברו, הוא אינו מעוניין לרוץ מבית חולים אחד לשני ולעבוד עד 11 בלילה. "אני מעוניין לעבוד כמו בן אדם רגיל", הוא אמר.

 

הרופאים דורשים הגדלה של מיטות האישפוז העלאת שכר ב-50% וכן את הגדלת התקן לרופאים. ד"ר מאיה טופינסקי, מתמחה לגניקולוגיה, נמצאת בחודש השישי להריון. "משבוע 20 אסור לנו לעשות תורנויות. אני נענשת שנכנסתי להריון", היא מסבירה.

 

"אנחנו הרופאים לא נסרב לטפל בחולים ולא נסרב לטפל במקרים דחופים", מרגיע ד"ר ויזל. מצד שני הוא אמר, אנשים צריכים להבין שלמקצוע הזה אין עתיד.