,

הצעת ההסתדרות לסיום השביתה: שבוע העבודה יוארך, תוגדל המשכורת

בניסיון לסיים את שביתת העובדים הסוציאליים, מציעים בהסתדרות להאריך את שבוע העבודה שלהם בתמורה לתוספת שכר משמעותית. בנוסף, על פי ההצעה, עובדים במשרות חלקיות יעברו אוטומוטית כבר ב-1 באפריל הקרוב למשרה מלאה

(1:03 דקות)

נמשכים המאמצים לסיום שביתת העובדים הסוציאליים, והפעם תורה של ההסתדרות להציע מתווה פשרה. בשעות האחרונות נידון מתווה חדש בשיחות טלפוניות בין משרד האוצר להסתדרות, הכולל שלושה סעיפים עיקריים.

 

ראשית, מציעים בהסתדרות להאריך את שבוע העבודה של העובדים הסוציאליים, בשיעור שינוע בין ארבע לשש שעות. זאת, בתמורה לתוספת שכר גדולה יותר מזו שהציעו במשרד האוצר עד כה. כלומר, הרבה יותר מתוספת של 10%.

 

שנית, מציעים בהסתדרות כי עובדים במשרות חלקיות, להם לא נמצא עד כה תקן לשבוע עבודה מלא, יקבלו אוטומוטית כבר ב-1 באפריל הקרוב משרה מלאה. משמעות הדבר היא משכורת גבוהה יותר. לבסוף, יהיה ניסיון לכלול בזאת גם עובדים שלא מועסקים בידי המדינה, שיוכלו להינות מתנאים דומים.

 

10,000 העובדים הסוציאליים בשירות הציבורי פתחו הבוקר בשביתה, אחרי שהמשא ומתן עם האוצר הסתיים בסוף השבוע ללא הסכמה. העובדים דורשים שינוי כולל במבנה השכר שלהם והחלת ההסכם גם על המשרות המופרטות של העובדים הסוציאליים בעמותות ובארגונים במגזר השלישי, בעוד האוצר מסכים לתוספת שמונה אחוזים בלבד.

 

במסגרת השביתה, לא ניתנים שירותים סוציאליים ברשויות המקומיות, בבתי החולים, במשרדי הרווחה והבריאות, בביטוח הלאומי, ובאגף השיקום במשרד הביטחון. השביתה צפויה להשפיע על כמיליון וחצי בני אדם הנתמכים בשירותי הרווחה.

 

תומכים בשביתה? חוו דעתכם בעמוד הפייסבוק של חדשות 10