,

ליקויי בטיחות חמורים ביותר נחשפו בשדה התעופה עובדה

23 אירועי בטיחות חמורים אירעו בחודשיים האחרונים בשדה התעופה בעובדה. שתי טיסות למשל כמעט עברו בשמי אימון ארטילרי של צה"ל. הפקחים מאיימים להשבית את השדה

(3:04 דקות)

בשדה התעופה עובדה ממריאים ונוחתים אלפי בני אדם, בעיקר תיירים. אבל בדרך לחופשה באילת, ספק אם הם מודעים לסכנה הממשית לחייהם. אחרי שנים של התראות, החליטו פקחי רשות שדות התעופה לצאת למלחמת מנע ולחסוך, לטענתם, את האסון האווירי הכבד הראשון בישראל.

 

שדה התעופה בעובדה משמש במקביל גם את חיל האוויר וגם לתעופה אזרחית הכפילות הזאת יוצרת בלבול וכל בלבול הוא פוטנציאל לתאונה אווירית.

 

רק בחודשיים האחרונים אירעו בעובדה 23 אירועי בטיחות, חלקן חמורות במיוחד. באירוע אחד מערכת החשמל במגדל הפיקוח קרסה בזמן נחיתת מטוס. באירוע אחר טכנאי של חיל האוויר גרם לקריסה של מערכת הקשר והתקשורת של מטוס נוחת נותקה.

 

לפני חודש שני מטוסים עמדו לנחות דרך נתיב אווירי שבו התקיים ירי אלטילרי של צה"ל. לפני חודש וחצי מטוס כמעט דרס צוות על מסלול ההמראה וביום אחר שני מטוסים נחתו על המסלול הלא נכון באותו יום. באירוע נוסף מטוסים צבאיים טסו בגובה נמוך מעל מסלול בעת שמטוס המריא ממנו.

 

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה כי הם עושים כל שביכולתם כדי לפתור את בעיית הפיקוח בעובדה בשיתוף עם חיל האוויר ורשות התעופה האזרחית.