,

הקהילה היהודית בג'רבה: "מפחדים ממה שיכול לקרות לנו"

בקהילה היהודית בג'רבה לא נותרו אדישים לתהפוכות במדינה וחוששים מהשתלטות של גורמים איסלאמיסטים. "הגבירו את השמירה עלינו עוד ועוד. האזרחים המוסלמים מגנים על שכונת היהודים", סיפר דובר הקהילה בג'רבה

(2:32 דקות)

התקריות האלימות בתוניסיה נמשכו גם היום (ראשון) בכמה מוקדים לאחר בריחתו של הנשיא,זין אל-עבדיין בן עלי. היום נהרגו שני חיילים במדינה. בקהילה היהודית קיים חשש מפני השתלטות של גורמים איסלאמיסטים על השלטון. בתוניסיה ישנה הקהילה היהודית הגדולה ביותר מבין מדינות ערב - 1,500 יהודים, רובם גרים בג'רבה.

 

בשיחה עם חדשות 10 סיפר דובר הקהילה היהודית בתוניסיה על המצב בעקבות המהומות: "הגבירו את השמירה עלינו עוד ועוד. האזרחים המוסלמים מגנים על שכונת היהודים. הם אלה ששומרים על השכונה מפני אנשי המשטר הקודם. האנשים מפחדים קצת. כולם נוקטים אמצעי זהירות. הם מפחדים ממה שיקרה וממי שיכול לפגוע בנו".

 

עוד סיפר דובר הקהילה: "יש לי בית חרושת לשישי והוא פתוח היום. נודע לנו שגם הבנקים פתוחים. אני בקשר עם דודתי, אחותה של אבי אשר נמצאת בישראל. אני גם בקשר עם שלושת אחיותיי באמצעות האינטרנט והפייסבוק". על התפילה בשבת סיפר: "התפילה היתה בסדר גמור. לא הייתה שום בעיה. אני לא הלכתי לבית הכנסת ולתפילה. אבל אבי הלך ולא היתה בעיה".

 

אתמול הועברו סמכויות השלטון לידי יושב ראש הפרלמנט, פואד מבאזה. זה מינה את ראש הממשלה, מוחמד ג'נוצ'י, להרכיב את הממשלה החדשה והמגעים לצירוף חבריה כבר החלו בין הסיעות השונות. מבאזה קרא להרכיב ממשלת אחדות במטרה לשמור על השקט. אולם על פי כל ההערכות, המהומות עלולות לפרוץ בשנית אם האופוזיציה תחשוב שאין לה ייצוג מספק בממשלה החדשה. במקביל להרכבת הממשלה, מתארגנים במדינה לבחירות לנשיאות שיתקיימו תוך 60 ימים אולם כבר עתה התרעמו על כך חלק מהמפלגות שסבורות כי מדובר במועד קרוב מדי.