הלילה ב-3:00: העימות הנשיאותי השלישי – טראמפ צריך להילחם עד טיפת הדם האחרונה

לפי כל הסקרים נראה שהילרי קלינטון יצאה בשני העימות הקודמים עם ידה על העליונה, כך שלדונלד טראמפ אין שום דבר להפסיד בעימות האחרון בין השניים – והוא יצטרך לתת את כל כולו כדי להוביל למהפך. העימות יועבר בשידור חי בערוץ 10, באתר ובפייסבוק ויתורגם סימולטנית בעזרת כתוביות

מתכוננים לעימות האחרון: הסקרים הרבים מראים שקלינטון עומדת לנצח בבחירות הקרובות, וטראמפ יצטרך לתת הלילה (חמישי) את כל מה שיש לו כדי לנסות ולהוביל למהפך אמיתי.

 

הלילה יכול להיות הלילה החשוב ביותר בקמפיין של טראמפ. לפי הסקרים הוא נמצא בפיגור היסטורי, כזה שהוא כנראה ולא יצליח להיחלץ ממנו, והוא יצטרך לעשות הכל כדי להימנע מתבוסה בבחירות. הוא יצטרך לגרום לנשים במדינות המתנדנדות, כמו אוהיו ופלורידה, להצביע לו - למרות הטענות הרבות שהוא הטריד מינית מספר נשים לאורך השנים, אותן הוא הכחיש שוב ושוב: "יש הונאת הצבעה גם בתקשורת כי הם מרגילים כל כך את מוחות האנשים בכך שהם מפרסמים כתבות שקריות", הוא אמר.


כתבות נוספות אודות הבחירות בארצות הברית:

>> טראמפ טוען: "הבחירות מזויפות"; קלינטון מגנה הצתת מטה טראמפ

>> היועצת האסטרטגית של קלינטון: "אמריקה מוכנה לנשיאה כמו הילרי"

>> טראמפ ממשיך להכחיש: "התלונות מומצאות ב-100%, התקשורת מכורה"

 

העימות השלישי יערך על רקע חשיפתה של עיתונאית לשעבר הטוענת כי ביל קלינטון, בעלה של הילרי ונשיא ארצות הברית לשעבר בעצמו, הטריד אותה מינית בשנות ה-80. "הוא הגיע מאחוריי והתחיל לרכון מעליי עד שהוא חווה אורגזמה", סיפרה לסלי מילווי לאתר "ברייט בארט". "פשוט ישבתי שם בנוקשות רבה, המתנתי שהוא יניח לי לנפשי וכל הזמן הזה ביקשתי ממנו 'בבקשה אל תעשה את זה, אל תיגע בי'".

 

זהו אינו הגורם היחיד התוקף את המועמדת הדמוקרטית לפני העימות בינה למועמד הרפובליקני. אתר ימני חשף סרטון שבו מוצגים אנשי קלינטון מנסים לחבל ולהפריע להצהרות הבחירות של טראמפ. "בכל הכנות, לא קשה לגרום לאידיוטים האלה להגיע", נשמע תומך של קלינטון בסרטון. "כל העניין הוא להגיע, לרצות להיכנס לעצרת, ללבוש חולצה של 'הורות מתוכננת' או 'טראמפ הוא נאצי'".

 

בכירים בקמפיין של טראמפ אומרים שהוא הולך להיות ענייני והתקפי, ושבכוונתו לדבר הרבה על הדלפות "וויקיליקס" ועל כל הפעילות המציגה את קלינטון כמושחתת. מנגד, קלינטון תנסה להיראות נשיאות יותר מהרגיל והיא תצטרך לשכנע את הבוחרים שהדברים שטראמפ אומר עליה ומנסה להדביק לה הם לא דברים הקשורים להילרי שרצה לנשיאות ארצות הברית.

 

טראמפ גם אינו שוכח "לעקוץ" את קלינטון, וכמו שלפני העימות הקודם הוא קיים מסיבת עיתונאים עם כמה מהנשים שטענו שהוטרדו מינית על ידי בעלה ביל, גם הפעם יש לו "קלף משוגע" בדמותו של מאליק אובמה, אחיו למחצה של הנשיא ברק אובמה, שהודה כי הוא תומך במועמד הרפובליקני.

 

צריכה להתנהג בצורה נשיאותית. הילרי קלינטון בעצרת בחירות בקולורדו
 

צריכה להתנהג בצורה נשיאותית. הילרי קלינטון בעצרת בחירות בקולורדו(רויטרס)

כדי שטראמפ יצליח לעשות מהפך אמיתי, יצטרך המועמד הרפובליקני לגרום לכך שלא ידברו עליו במהלך העימות, לא על היחסים שלו לנשים ולא על הדברים שאמר בחודשים האחרונים. הוא יצטרך לדבר על הילרי קלינטון, על השרצים שנמצאים בארון שלה, על "וויקיליקס" ועוד. היא לא מועמדת פופולרית, אבל טראמפ לא הצליח לנצח זאת כדי להסיט את הדיון אליה, אבל אם הוא יצליח לעשות זאת הלילה - מי יודע כיצד יושפע קהל הבוחרים.

 

על רקע העימות, הכריזה הערב המפלגה הרפובליקנית כי היא תקיים לראשונה עצרת מרכזת בירושלים תחת הכותרת "מחזקים את ירושלים", ובמהלכה יגיעו ביום רביעי הבא בכירים ישראלים ואמריקנים אל סמוך לכותל המערבי, שם יוקרנו נאומים של טראמפ ושל סגנו המיועד, מייק פנס. מטרת האירוע, המגיעה על רקע החלטת אונסק"ו, היא להעביר את המסר שהמפלגה תומכת בצורך לשמור על אחדות ירושלים ולמנוע מעורבות פוליטית בהקשר לזהות ההיסטורית של העיר.

 

קלינטון וטראמפ בעימות הקודם
 

קלינטון וטראמפ בעימות הקודם(רויטרס)