איש החלומות בעיר האורות: כשאושרת קוטלר ליוותה את פרס בפריז

מגישת "המגזין" זכתה ללוות את הנשיא לשעבר ביום הולדת ה-75 שלו, וחוותה את האהבה לה זכה המנהיג הישראלי ברחובות - עוד לפני שנות הנשיאות. "מאחל לעצמי שאצליח תמיד לשרת דבר שהוא גדול ממני", הוא אמר לה אז • מסע אישי

יין, גבינות וחזון. לפני 18 שנים, כשחגג שמעון פרס 75, ליוותה אותו אושרת קוטלר לפריז על מנת לסכם את הפרק ההוא בחייו. על האהבה הבלתי נתפסת אל המנהיג הישראלי העידו אז העוברים והשבים כפי שהיא מעידה בפרספקטיבה לאחור, וזאת, יש לזכור, היה הרבה לפני שפרס הפך מ"פוליטיקאי חתרן" למנהיג האהוב בערוב ימיו.


במהלך הביקור סיפר פרס על כך שכשהגיע בפעם הראשונה לעיר האורות בשנת 54', לא היה לו כל ידע בצרפתית. אלא שכתמו תמיד הוא ראה זאת מזווית מעט אחרת, אופטימית יותר. "היה לי יתרון עצום", הוא אמר, "הייתי בור ועם הארץ, לא ידעתי את הלשון והאנשים - אבל 'חשתי נכון'".

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

הארכיון שחושף את עשרות אלפי התמונות וסרטוני הווידאו של שמעון פרס

כך התנהל מבצע האבטחה הגדול סביב הלווייתו של שמעון פרס

כך פעל הנשיא לשעבר להקמת פרויקט הגרעין הישראלי


 

 

פרס, שהגיע לצרפת על מנת לרכוש נשק, סיפר על קבלת פנים לבבית וחמה. "קיבלו אותנו בזרועות פתוחות לאן שהלכנו", אמר, "וסלחו לי על כך שגמגמתי בשפה. כעבור זמן לא רב התקבלתי בכל שדרות החיים של צרפת".


בסוף הביקור נשאל פרס מה הוא מאחל לעצמו ליום ההולדת ה-75, והוא ענה בלי היסוס: "שלא אפול למרה שחורה, שלא אוותר על הדברים שאני מאמין בהם, ושתמיד אצליח לשרת דבר שהוא גדול ממני".