,

התפוצצה הפשרה: בית הדין הרבני ביטל את דיון הבוררות

הדיינים טוענים כי בניגוד לדרישתם לא הסירו העותרים את פניותיהם לבג"ץ - דבר שהיה מביא לסיום הפרשה. העותר המקורי ללום אומר מנגד כי לא ימשוך את עתירתו עד שההורים יחתמו כי הבוררות אכן מקובלת עליהם

(2:22 דק')

נעלמה הפשרה מהאופק: בית הדין הרבני, שהיה אמור לדון היום בפשרה בעמנואל, ביטל היום (שני) את הדיון שנקבע בין הצדדים כיוון שהעותר המקורי, יואב ללום, לא משך בהתאם לדרישה את עתירתו לבג"ץ.

 

אתמול הורה בית הדין הרבני שערך בוררות בין ללום לבין חסידות סלונים לכל העותרים למשוך את כל העתירות נגד האפלייה בעמנואל. לטענתם, צעד זה היה מביא לשחרור האבות ולאי מאסרן של האמהות שלא התייצבו בבית הכלא לאחר פסיקת בג"ץ.

 

ללום טוען עתה מצידו כי ימשוך את עתירתו מבית המשפט הגבוה לצדק רק לאחר שההורים יחתמו כי אכן הבוררות של בית הדין מקובלת עליהם. מוקדם יותר אמר ללום בראיון לרדיו ירושלים כי בראיתו התביעה בעמנואל כלל אינה נסבה סביב נושא הלכתי. "כואב לי הלב לאן זה הגיע. זה הפך לפתע למלחמה בין ההלכה לבין בית המשפט , אבל בעניין שלנו - אין נושא של הלכה", ציין העותר בדבריו.

 

בראיון חזר ללום ותקף את את ש"ס. לדבריו, "הגיע הזמן שתנועת ש"ס תודיע שהיא נכנסת לעניין ברמה הרבנית ושהדברים זזים", אמר. ללום הוסיף כי "יש איזו שהיא פעילות והידברות, יכול להיות שיהיו שינויים ותקוותי שהשינויים אכן יהיו לתועלת כלל הציבור".

 

 

בית הדין החרדי: החל משנה הבאה לא תהייה הפרדה

אתמול אימץ בית הדין החרדי לדיני ממונות בירושלים את החלטת בג"ץ וקבע כי משנת הלימודים הבאה לא תותר הפרדה בבית הספר בעמנואל והתלמידות תלמדנה ביחד. בהחלטה צויין כי בית הדין יישב כוועדה שיבחן כל תלמידה ויבדוק אם היא מתאימה מבחינה רוחנית או האם יש מגבלה, כאשר מגבלה עדתית לא נחשבת.

 

בהחלטה נכתב כי כל עוד אין החלטה אחרת של בית הדין, "נאסר על צד א' לבצע, החל משנת הלימודים תשע"א, הפרדה כלשהי בין התלמידים ו/או התלמידות וכל שאלה תופנה לבית דין זה. לפיכך, כל התלמידים ו/או התלמידות של החינוך העצמאי יאוחדו בשנת הלימודים תשע"א לכתה אחת".