,

פינוי הקברים באשקלון: נתניהו קיבל חוות דעת הלכתית שאשרה את המהלך

עוד טרם מתן ההוראה על מהלך העתקת הקברים ממתחם "ברזילי" באשקלון, צוייד ראש הממשלה במכתב שהיווה אישור הלכתי לפינוי מהרב עובדיה יוסף והרב הראשי עמר

(2:03 דקות)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צוייד באסמכתא הלכתית בנוגע לחפירת הקברים והעתקתם ממתחם בית החולים "ברזילי" באשקלון. אותה אסמכתא, שניתנה לו מהרב עובדיה יוסף ומהרב הראשי הספרדי, הרב עמר, היא מכתב המהווה אישור לפנות את הקברים.

במכתב מסביר הרב עמר את דעתו ומה עשה בעקבות החלטת נתניהו. "ועליתי לפני הרב יוסף ויעץ שיש להעלותם לקבורה בירושלים. אם יש יהודים ודאיים יש לקברם בבית קברות יהודי ואת המסופקים בחלקה נפרדת", כתב הרב. "יש לי תקווה שעצה זו תתקבל גם על דעתם של האוסרים ויהיה הכל בשלום ובשלווה, והנימוקים ההלכתיים הידועים".

כתב חדשות10 אבישי בן חיים, מסביר כי מדובר במכה לקנאים החרדים בעצם קיומה של חוות דעת הלכתית של בכירים חרדים בעניין התרת פינוי הקברים. גם בהפגנות משתתפים עשרות אנשים בלבד, וניתן להבחין בברור בהיעדרו של הזרם המרכזי בציבור החרדי.

גם חברי הכנסת של הזרם החרדי המרכזי מסתפקים במחאה בלבד מול ראש הממשלה. ייתכן כי מדובר באירוע היסטורי- הפעם הראשונה שהחרדים מפסידים את ה"מונופול" שיש להם על חפירות קברים.