,

"המוח" מאחורי טבח מינכן: "המוסד הוא בלוף, הצלחותיו מוגבלות"

אבו דאוד מי שעמד מאחורי תכנון רצח הספורטאים מבקש לשכתב את ההיסטוריה הפלסטינית מחדש. בראיון לרשת אל-ג'זירה הוא מלגלג על המוסד וטוען שכל מי שחוסל בפרשה כלל לא היה מעורב בטבח

(2:06 דקות)

שלושים ושמונה אחרי טבח 11 הספורטאים הישראלים במינכן, ה"מוח" שמאחורי הפיגוע, אבו-דאוד, מדבר לראשונה וטוען "ישראל כשלה בחיסול חברי 'ספטמבר השחור'".

בראיון לרשת "אל ג'זירה" אמר דאוד כי "איש ממשתפי הפעולה במבצע לא נפגע וכל אלה שחוסלו לא נטלו בו חלק". כשהוא מבקש לשכתב מחדש את ההיסטוריה הפלסטינית מונה אבו דאוד את החיסולים אחד אחד וטען כי אותם אנשים לא היו שותפים לרצח במינכן, אלא היו בעלי תפקידים מדיניים.

בעיניו, העובדה שהוא עצמו נשאר בחיים נתפסת כניצחון. "המוסד טיפשים. בכל פעם הצלחתי להימלט מהם", מסביר אבו-דאוד למראיינים. "המוסד, לדעתי, הוא בלוף. כל ההצלחות שלו הן מוגבלות", הוא שב ומדגיש וכדוגמא הוא מציב את תלמידיו עימאד מורנייה ומחמוד אל-מבחוח. "מורנייה גרם לאבידות במוסד וגם מבחוח".

טבח 11 הספורטאים בגרמניה ופעולת החיסול הכושלת של הגרמנים, הביאו את גולדה מאיר, ראש הממשלה דאז להחליט על חיסול כל חברי חוליית חברי "ספטמבר השחור". אבו דאוד בעצמו ניצל משלושה ניסיונות חיסול, אחד מהם על אדמת וורשה בפולין.