,

שני חולים נוספים מתו לאחר שנדבקו בשפעת החזירים

בבית החולים "העמק" בעפולה מתה אישה בת 51, שלא סבלה ממחלות רקע. היא נדבקה בנגיף וטופלה בתרופה הניסיונית פרימוויר. בבית החולים "וולפסון" בחולון מת גבר בן 37 לאחר שסבל מסיבוכים של המחלה. עד כה מתו בישראל 48 בני אדם מהשפעת

(2:45 דק')

שפעת החזירים גבתה שני קורבנות נוספים. אשה בת 51, ללא מחלות רקע, אשר נדבקה בנגיף ופיתחה סיבוכים של המחלה, מתה היום (שני) בבית החולים "העמק" בעפולה. היא החלה לקבל אמש את הטיפול הניסיוני בתרופה פרמיוויר אך מתה מהמחלה.

שפעת החזירים - סיקור מיוחד>>

בבית החולים "וולפסון" שבחולון מת צעיר בן 37 לאחר שסבל מסיבוכי שפעת החזירים. גם הוא קיבל טיפול בתרופה הניסיונית, אך ללא הצלחה. לאחר מספר ימים של קבלת טיפול הוא מת ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים. ממשרד הבריאות נמסר כי עד כה מתו 48 בני אדם מהמחלה בישראל.

בשבוע שעבר בישר משרד הבריאות על טיפול ניסיוני בתרופה חדשה נגד שפעת החזירים. התרופה, "פרמיויר", הצליחה להציל את חייו של בן 30 שאושפז במצב קשה בבית החולים רמב"ם. במשרד מדגישים כי התרופה ניתנת באישור פרסונלי בלבד, במקרי חירום ובאישור משרד הבריאות ובמקרים בהם כל טיפול חלופי כשל.

לאחר ההצלחה הראשונית הוחלט להזמין עשרות מנות של התרופה לישראל.

מבצע החיסונים נגד שפעת החזירים לקבוצות הסיכון התחיל לפני כשבועיים ברחבי הארץ. לאחר התחלה מגומגת של כמה עשרות בלבד, עלו המספרים וכעת הם עומדים על כמה עשרות אלפים של אזרחים שחוסנו עד כה נגד המחלה. עם זאת יש לציין כי מרבית המחוסנים הם חברי הצוות הרפואי ברחבי הארץ.

במשרד הבריאות מעריכים כי כמיליון ישראלים נכללים בקבוצת הסיכון, ומהווים יעד לקבלת החיסון. עד כה, הגיעו לישראל כ-300 אלף מנות חיסון ובשבועות הקרובים צפוי גידול משמעותי במלאי החיסונים. בסך הכול, הזמינה ישראל 7.3 מנות חיסון לכלל האוכלוסייה, שאמורות להגיע במהלך החודשים הקרובים.