,

תיעוד: כך חיסלו אנשי חמאס עשרות פעילי אל-קאעדה ברפיח

לפני כשבוע חיסלו אנשי החמאס כ-20 אנשי אל-קאעדה במהלך חילופי אש ברפיח, אבל שליטי עזה הקפידו לסגור את המריבות המכוערות בפנים. אלא, שבעידן של היום, מספיק טלפון סלולרי אחד כדי לפרוץ את חומת הערפל התקשורתית

(1:40 דק')

טבח לעיני המצלמה: שלטון חמאס בעזה הצליח עד כה לפזר ערפל תקשורתי כבד מסביב לקרב הדמים שהתנהל לפני שבוע ברפיח - קרב שהפך לטבח של ממש, בו חיסלו אנשי חמאס כ-20 פעילי ארגון "ג'ונד אנסאר אללה" המזוהה עם אל-קעאדה.

למרות ניסיונות הארגון לסגור את המריבות המכוערות בפנים, זלגו משם תמונות שצולמו באמצעות טלפון סלולרי מגג המסגד, המתעדות את הקרב, שלב אחר שלב. בתמונות הקשות שמפורסמות הערב (שני) ניתן לראות כיצד אנשי חמאס כיתרו במשך שעות את קבוצת הפעילים של הארגון המזוהה עם אל-קעאדה, כשהם יורים לעברם בנשק אוטומטי מגגות המסגד.

עוד ניתן לראות, כיצד אנשי חמאס לא חסים על פעילי אל-קאעדה המבקשים מחסה במסגד, מה שלא עזר להם להימלט מ'מטווח הברווזים' הקטלני - וכך ניתן לראות איך הם נופלים בזה אחר זה וכיצד גופתיהם נערמות מחוץ למסגד.

קרב הדמים פרץ במקום כאשר מנהיג הארגון, המטיף אבו-נור מקדיסי, קרא תיגר על שלטון חמאס והכריז על הקמתה של אמירות איסלאמית בעזה. בתגובה, כוחות הביטחון של חמאס פתחו באש לעבר פעילי הארגון.

הקולות שנשמעו ברשת הקשת של חמאס במהלך קרב הדמים, שנחשפו גם הם, מעידים שההוראה שניתנה לאנשי הביטחון הייתה להוציא להורג כל פעיל אל-קעאדה. "אם תמצאו אנשים חיים. תהרגו אותם", אמר אחד מפעילי חמאס לפעיל נוסף ברשת הקשר.

צילומי הקרב, קצב האש והירי המאסיבי מעידים על אופי שלטון חמאס בעזה - אפס סובלנות כלפי אחרים. כולם, גם הפתח וגם אל-קעאדה לא הצליחו להכריע את כוחו ברצועה.