,

רמת גן: צוות מד"א קבע את מותו של קשיש בעודו בחיים

יממה מביכה למד"א: אחרי תקרית העובר שהתגלה כבננה, הרכיז צוות מד"א על מותו של קשיש והוציא תעודת פטירה. שוטר שהיה בזירה הבחין כי הקשיש מזיז את ידו. הוא הובהל במצב קשה לבית החולים. צוות מד"א שטיפל בקשיש הושעה מפעילות עד סיום החקירה

(2:05 דקות)

פסקה חדשה

קם לתחייה: שוטרים וצוות של מגן דוד אדום הוזעקו הלילה (חמישי) לדירה ברחוב הרוא"ה ברמת גן והבחינו בקשיש בן שמונים וארבע כשהוא שכוב על הרצפה. רופא שהוזעק למקום קבע את מותו ואף מילא לו תעודת פטירה, אולם כעבור דקות אחדות הבחין אחד השוטרים כי הקשיש מזיז את ידו. הקשיש פונה מיד לבית החולים שיבא שבתל השומר, כשהוא מונשם.

פסקה חדשה

בשעות הלילה הועזקו שוטרים וצוות של מד"א לדירה ברמת גן, לאחר שבעל הדירה, המשכיר אותה לקשיש, לא שמע ממנו מספר ימים, והודיע כי הוא חושש לחייו. הצוותים שהגיעו למקום מצאו אותו שוכב ללא הכרה על רצפת דירתו. צוות מד"א בדק אותו והכריז כי הוא אינו בין החיים. רופא שהגיע הוציא אפילו תעודת פטירה, ואז אחד השוטרים ראה את תזוזת היד. מייד החלו הפאראמדיקים בפעולות החייאה, וכאמור - הקשיש אושפז בבית החולים.

ממד"א נמסר בתגובה כי "מאבחון ראשוני נמצא קשיש השוכב על בטנו כשמסביבו הפרשות מרובות, רימות על גופו, ובדירה היה ריח צחנה וריקבון עז. הקשיש לא זז, לא גילה סימני נשימה, על גופו היו כתמים כחולים הנראים ככתמי מוות ומגע גופו היה קר. הרופא בשטח החליט כי על פי כל הסימנים הללו כי אכן מדובר במקרה מוות".

"בהכנות לקראת  פינוי הנפטר נצפו בקשיש סימני חיים וצוות הנט"ן הוזעק שוב למקום, טיפל בחולה ופינה אותו לביה"ח במצב קריטי. בכל מקרה, ובמסגרת הפקת לקחים הוחלט במד"א להקים ועדת בדיקה בדרג בכיר ובהשתתפות רופא בכיר, הפרמדיק הראשי ומפקח מוקדים שתעביר את המלצותיה בתוך מספר ימים. עד קבלת המלצות הועדה הצוות הושעה מכל פעילות רפואית", לשון תגובת מד"א.

פסקה חדשה

זו לא התקרית המביכה היחיד ביממה האחרונה בה מעורב צוות של מגן דוד אדום. אתמול בשעות הבוקר דווח על עובר שנמצא בתוך שקית ניילון בחניון סופר בהרצליה, שוטרים ואנשי זק"א הוזעקו לזירה ובמקום פרצה המולה רבה. השקית החשודה הועברה למכון לרפואה משפטית באבו-כביר, שם בדקו את תוכנה של השקית. לאחר בדיקה מקיפה שנערכה במכון, התברר כי לא מדובר בעובר, אלא בבננה.


עוד בטרם שנבדק תוכן השקית יצאה המשטרה עם הודעה לתקשורת שנמצא ככל הנראה עובר בתוך שקית וכי נפתחה חקירה בנושא. במקום נוצרה, כאמור, המולה רבה ואזרחים רבים הגיעו למקום ונפוצו כבר שמועות לגבי זהות "האם".


סביר להניח כי ההיסטריה ודריכות המשטרה בנושא נבעה מגילויו של העובר המת במשלוח כביסה במישור אדומים, שהגיע מבית החולים אסף הרופא בצריפין, לפני כשבועיים. העובר, ממין נקבה, נולד ב-48 השעות האחרונות, בשבוע ה-24 להריון.