,

היעלמות דנה בנט - תעלומה שנמשכה 6 שנים

פרטי הרצח המזעזע של דנה בנט בת ה-18 נחשפים לאחר שש שנות חקירה מאומצת • דנה נעלמה בתחילת חודש אוגוסט 2003 • היא נראתה לאחרונה לאחר שסיימה את עבודתה במסעדה בטיילת של טבריה • אמה ויקי מעולם לא איבדה תקווה, עד אשר הגיעו השוטרים לביתה ובישרו לה שדנה לעולם לא תשוב עוד הביתה

(2:38 דק')

המשטרה התירה לפרסום היום (שלישי) את פרטי נסיבות מותה של דנה בנט, שנעלמה בשנת 2003.זוהי סופה של חקירה מאומצת, שארכה 6 שנים. בנט, בת 18 בעת היעלמה, נראתה לאחרונה לאחר שסיימה את עבודתה במסעדה בטיילת של טבריה. היא יצאה מהמסעדה בשעת לילה מאוחרת לכיוון ביתו של קרוב משפחה, ומאז לא נראתה. שלושה חודשים לפני שנעלמה עברה דנה ניתוח בראשה לטיפול בכלי הדם, ומאז עברה טיפולים ונזקקה לתרופות.

המשטרה: נמצאו שרידיה של דנה בנט »
אמה של דנה נותרה אופטימית עד הסוף »
לא רק דנה בנט: התעלומות הגדולות במדינה »

ימים ספורים לאחר שדווח על היעדרה, סיפר נהג מונית למשטרה כי הסיע את בנט לקריית גת ביום שבת, יומיים לאחר שנעלמה. לטענתו, לאחר שירדה ממוניתו, בין השעה אחת לשתיים בלילה, ראה אותה נכנסת למכונית מדגם פ'זו 106 בצבע כחול. בעקבות גרסתו של נהג המונית ביקשה המשטרה את עזרת הציבור באיתור מכונית העונה לתיאור.

כארבעה חודשים לאחר מכן הציעו הוריה, בסיוע עמותה ישראלית, פרס של מאה אלף דולרים למי שיספק מידע שיביא למציאתה. אמה, ויקי, אמרה כי "קשה לתפוס איך בחורה צעירה נעלמת כאילו בלעה אותה האדמה, ואיש אינו מצליח לעלות על עקבותיה". האם התייחסה לחיפושים שנעצרו וחודשו, ואמרה: "ביקשתי לא להזניח את החיפושים בשטח, שנפסקו מזמן, ואני שמחה שהם חודשו ולו למספר ימים".

בראשית שנת 2005 פרסם ארגון בשם "חופשיי הגליל" כרוז שבו נכתב: "חטפנו את דנה בנט ואנחנו דורשים תמורת מידע לגביה, שישראל תשחרר אסירים פלסטינים, וששרון יתנצל בפני העם שלנו על מה שהוא עולל לנו".

לפני כשנה נמצאו שרידי עצמות ברמת הגולן, ואחת האפשרויות שנבדקה הייתה שמדובר בגופתה של בנט. אולם בדיקה שנערכה במכון לרפואה משפטית באבו-כביר שללה את האפשרות שהגולגולת והעצמות שייכים לבנט או לאחד מחיילי צה"ל שנעלמו באזור – גיא חבר ומג'די חלבי.

ארכיון: ויקי בנט מספרת על היעלמות בתה (8:02 דקות)