,

חיפה: יולדת מתה בבית חולים

האישה, בת 35, נצאה ללא רוח חיים יממה לאחר שילדה תינוקת בריאה ב"בני ציון". מבית החולים נמסר כי "היולדת קיבלה את מלוא הטיפול הרפואי והיתה במעקב רפואי על פי הנוהל המקובל". משרד הבריאות יחליט אם להקים ועדת בדיקה

(2 דקות)

מקרה נוסף של פטירת יולדת בבית חולים: אישה בת 35 נמצאה היום (רביעי) ללא רוח חיים במיטתה במחלקת היולדות של בית החולים "בני ציון" בחיפה, לאחר שילדה אתמול בת בריאה. בית החולים דיווח על המקרה למשרד הבריאות, שם יחליטו בימים הקרובים האם יש צורך בהקמת ועדת בדיקה חיצונית לבירור נסיבות המוות.

מבית החולים נמסר בתגובה, כי היולדת נבדקה מספר שעות לפני מותה ובבדיקה נמצא כי הכל תקין. בשעות הבוקר המוקדמות הגיע צוות רפואי לבדיקה נוספת, והאישה נמצאה ללא רוח חיים. מאמצי ההחייאה כשלו ורופא נאלץ לקבוע את מותה.

"היולדת קיבלה את מלוא הטיפול הרפואי והיתה במעקב רפואי על פי הנוהל המקובל. המרכז הרפואי בני ציון משתתף בצערה ובאבלה הכבד של המשפחה", לשון תגובת בית החולים.

לפני פחות מחודשיים אירע בנהריה מקרה נוסף של יולדת שמתה לאחר הלידה. היולדת הגיעה לבית החולים בעיר עם הרעלת הריון קשה והוכנסה לחדר ניתוח, שם ילדה תאומים בריאים. לאחר הלידה התגלה אצלה דימום מוחי נרחב, והיא הועברה במצב אנוש לבית החולים רמב"ם, שם מתה יומיים לאחר מכן.

שבועיים קודם לכן מתה בבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים גליה סעדה אופיר, יולדת בת 37, שהלכה לעולמה זמן קצר אחרי שילדה תאומים. ממצאי נתיחת גופתה קבעו, כי היולדת מתה מדימום פנימי שלא אותר על ידי בית החולים.