דאע"ש הדור הבא: הילדים של המדינה האסלאמית

הפרק השלישי והאחרון בסדרת הכתבות של צבי יחזקאלי: הצצה נדירה לחינוך דור הילדים של דאע"ש. לא עוד לימודי אמנות או היסטוריה - הערך הנעלה ביותר כאן הוא למות מות קדושים בג'יהאד נגד הכופרים. "כל מה שלמדתי בצרפת נוגד את השריעה האסלאמית. נשוב לצרפת כמנצחים עם האסלאם כולו", אומר ילד שהיגר מצרפת למדינה האסלאמית

על מנת להבין עד לאן מגיע החלום של המדינה האסלאמית ומהם הערכיים שדאע"ש מביא לעולם, צריך לצלול לעומק חינוך הילדים.

 

מתחילת דרכו, לצד כיבושיו בשטח ומעשי הטבח האכזריים, דאג הארגון לבסס מערכת חינוך תואמת, שלא תתיר לילדים שום בחירה אלא להפוך אותם לצבא עתודה במלחמה הגדולה שמנהלת המדינה האסלאמית עם הכופרים בעולם.

 

עם כניסתו של ארגון הטרור הרצחני לערים הגדולות אנשיו חידשו מיד את מערכת החינוך הקורסת והצהירו ששנת הלימודים תחל במועדה עם שינויים מהותיים . מוסלמים, כורדים ונוצרים חויבו בכוח הזרוע ללמוד את תורת הג'יהאד. אבל עיקר החינוך הוא לילדי המוג'הדין, שהיגרו עם אבותיהם מרחבי העולם למדינה האסלאמית.


לא עוד לימודי אמנות או שירה, לא היסטוריה , לא ארכיאולוגיה ולא אף מקצוע נוסף מלבד תולדות המדינה האסלאמית לצד סיפור חייו של הנביא מוחמד כפי שמספר האסלאם הסלפי.


הערך הנעלה ביותר כאן הוא למות מות קדושים בג'יהאד נגד הכופרים, גם אם זה יעלה במחיר קיומה של המדינה עצמה. עדיף להסב הרג רב לאויב וגם להיהרג - העיקר להכאיב לצד השני. "צאו למלחמה וקומו להיאבק בהקריבכם את רכושכם ואת נפשותיכם למען אלוהים", אומר ציטוט מהקוראן מספר לימוד לילדים בני 11. בכיתה מספרים בגאווה על כך שאמא שלחה את בנה בן ה 15 להתאבד.

 

 

מטרתו של האדם על פי דאע"ש היא לבצע ג'יהאד ולכוון את חייו לכך שהם יאפשרו לו לבצע אותו. אופי החיים האסלאמיים תואם בדיוק את חייו של הנביא. את הילדים הללו מלמדים שאפשר לשאת יותר משתי נשים, שנשות האויב הן דבר סחיר והחשוב מכל - היציאה למלחמה היא ערך עליון.


הג'יהאד מתואר כאן גם בפתרון לכל בעיות הנפש. בסרט שהופק ע"י דאע"ש ומוצג בכיתה נראה נער במצב רוח ירוד. ההחלטה שלו להקשיב למודל החינוכי תהפוך אותו לא רק לשהיד אלא גם למאושר.

 

לכתבות נוספות בסדרה:

מניס ועד בריסל: כך מתכנן ארגון המדינה האסלאמית לנקום במערב

הרוח משנה כיוונה: כשדאע"ש מפנה את האש מערבה

 

הילדים הללו אינם רחוקים מזירת הקרב. הם חיים בתוכה. לצד השלווה של פארק השעשועים וחיי בית ספר, הילדים גם יוצאים עם הוריהם לקרבות, מתבוננים בעונשים הפומביים בכיכר העיר, מוזמנים לצפות בעריפות ראשים של כופרים ומהר מאוד מוצאים עצמם משתתפים בחיסול כופרים הכל תחת עינו של המורה המבוגר לפעמים האבא.


לפני יותר מ- 4 שנים החליטה משפחה קטמה מצרפת לנסוע לחאלב כדי ללכת בדרך אללה. בסרטון שמפרסם דאע"ש מספר בן המשפחה מה ההבדלים מבין מערכות החינוך בצרפת לזו של הח'ליפות. "כל מה שלמדתי בצרפת נוגד את השריעה האסלאמית. ואילו כל מה שאני לומד כאן הוא ייחוד האל, יום הדין", מספר הילד ומוסיף: "מאז שהיגרנו לאדמת הח'ליפות, לא חשבנו ולו ליום אחד לחזור לצרפת. אנחנו נשוב לצרפת כמנצחים עם האסלאם כולו יחד. האסלאם ישלוט בכל המדינות". בסיום הסרטון הוא ואחיו הורגים שני אסירים בירי.

 

 

 

 

 

 

"נשוב לצרפת כמנצחים". ילדי דאע"ש(חדשות 10 - צילום מסך)

מכונת החינוך לשנאה ברוח הנקמה של דאע"ש מלמדת את אלו שבאו ממדינות אירופה לחזור לשם ולבצע פיגועים. המעבר של משפחתו של הילד לחלב היא רק תחנת מעבר בדרך חזרה לצרפת כדי לבצע פיגוע. "אני רוצה לבצע פעולת התאבדות בצרפת ולפוצץ אותם בתגובה על דם המוסלמים", אומר הילד.


את הדור הבא של ילדי דאע"ש מחנכים כבר שהעולם הוא זירה אחת אין כל הבדל בין חאלב לפאריז. זרעי שנאה נזרעים מדי יום באלפי ילדים באידאולוגיה דתית סדורה שאינה מפסיקה כשמטוסי המערב מוחקים עיר אחר עיר של דאע"ש - היא רק מתגברת.