הילארי קלינטון וטים קיין, רויטרס

לקראת הוועידה הדמוקרטית: למה הילרי קלינטון עלולה להפסיד בבחירות?

קמפיין מהונדס שנוצר במעבדה ויועצים בני 20 - אלו הם חלק מהסיבות לחולשתה של קלינטון מול טראמפ. לקראת הוועידה הדמוקרטית שתחל הלילה, סקרים טוענים כי האמריקנים לא תופסים את קלינטון כאמינה ובתוך המחנה הדמוקרטי כבר הכריזו: "לא נצביע לקלינטון, נעדיף מועמד שלישי"

אחרי ועידה רפובליקנית סוערת, הגיע תורם של הדמוקרטים לאשר את מינויה של הילרי קלינטון כמועמדת הרשמית של המחנה. אלא שבמקום מפגן של אחדות, לקראת הועידה הדמוקרטית מתרחש מרד.

 

נאמניו של ברני סנרדס הכריזו כי לא יצביעו להילרי ויעדיפו במקומה מועדף שלישי. מבקריה של הילרי טוענים שטראמפ צדק כשטען שהמערכת הדמוקרטית מושחתת ופועלת לטובתה נגד סנדרס.

 

לפי סקרים שהתפרסמו בצהריים הילארי נתפסת כמועמדת חדשה ולא אמינה. פרשיית הדלפות האימיילים גרמה גם כן לסערה לאחר שנחשפו והציגו פעילות של ממסד המפלגה שפוגעת בסנדרס.

 

הילרי קלינטון
 

הילרי קלינטון(Getty Images)

תומס פרידמן, עיתונאי בכיר בניו יורק טיימס סיפר לחדשות 10 והסביר מדוע הילרי אינה מועמדת מוצלחת : " הילרי קלינטון אומרת 'עכשיו תורי' במקום לומר לאמריקאים 'עכשיו תורכם' .

 

להילרי יש בעיה שהיא שילוב של כמה דברים, הסביר פרידמן: "היא רואה את המורכבות של הדברים, מסע הבחירות שלה נוצר במעבדה. היא תמיד מוקפת יועצים צעירים בני 20 אבל היא עשתה כ"כ הרבה דברים, היא הייתה שרת החוץ והיא עורכת דין. למה היא זקוקה לכל האנשים האלה? לדעתי, היא מהונדסת יתר על המידה".

 

לקראת הועידה הדמוקרטית: התעקשותה של יושבת ראש המפלגה המתפטרת, חברת הקונגרס היהודייה מפלורידה, דבי ווסרמן שולץ, לפתוח את הוועידה ולשאת דברים, מבטיחה סערה ואולי אפילו מרד של צירים, תומכי סנדרס.