בעקבות עדות הרו: אנשי עסקים ופוליטיקאים המקורבים לרה"מ יעידו

הסכם עד המדינה עם ארי הרו מרחיב את הרשת המסועפת של המעורבים בחקירות נתניהו. פוליטיקאים שחלקם כבר העידו יזומנו לעדות בתיק 2,000, אולי אפילו ייחקרו. שני אנשי עסקים המקורבים לרה"מ יעידו בתיק 1,000, אחד כנראה ייחקר באזהרה • הרו חשוד בהלבנת הון בהיקף 10 מיליון שקלים

בעקבות חתימת הסכם עד מדינה עם ארי הרו, ראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה, מקורבים לבנימין נתניהו יזומנו לעדות במסגרת חקירות תיקי "1,000" ו-"2,000".

 

למרות שפרטי עדותו של הרו במסגרת ההסכם אסורים בפרסום תחת צו, עדותו משפיעה על רשת המעורבים בחקירות. בעקבות עדותו על כך שפעל לקידום עסקת "ביבי-נוני", במסגרת תיק 2,000, יעידו מספר פוליקטיקאים המקורבים לרה"מ, ייתכן שחלקם אף ייחקרו באזהרה. חלק מהפוליטיקאים העידו כבר בעבר.

 

>> ראש ממשלה בחקירה - כתבות נוספות:

פרשנות: לאחר ההסכם עם ארי הרו: החל מאבק הירושה על החלפת נתניהו

על רקע החשדות - באופוזיציה ממשיכים לתקוף: "נתניהו צריך לפרוש"

גם אם יועמד לדין - נתניהו יוכל להחזיק בתפקידו עוד תקופה ארוכה

 

לטענתו של ראש הסגל לשעבר, הוא התבקש על ידי ראש הממשלה לבדוק היתכנות לעסקה עם מול "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס. עוד הוא טען כי פעל בהתאם לרצונו של ראש הממשלה להגיע לעסקה מול מוזס בנוגע לעיתון "ישראל היום".


גם על תיק 1,000, העוסק במתנות שהעבירו בעלי הון לנתניהו הנחשדות כטובות הנאה, השפיעה עדותו של הרו. שני אנשי עסקים המקורבים לנתניהו יזומנו לעדות במסגרת החקירה, אחד מהם ככל הנראה אף ייחקר באזהרה. על פי הערכות, הרו סיפק שמות של נותני מתנות חדשים, שיעבו את החשדות נגד נתניהו.

 

חשוד בהלבנת הון במיליונים. ראש הממשלה נתניהו לצד ארי הרו (ארכיון)
 

חשוד בהלבנת הון במיליונים. ראש הממשלה נתניהו לצד ארי הרו (ארכיון)(חדשות 10)

בתוך כך נודע לחדשות 10 כי ארי הרו חשוד בהלבנת הון בהיקף של 10 מיליון שקלים. זהו החשד הראשוני, כאשר הרו יואשם ככל הנראה בסכום נמוך בהרבה. על פי הסכם עד המדינה, הרו לא ירצה עונש מאסר על העבירות שביצע אלא ישלם קנס של 700 אלף שקלים ויבצע שישה חודשי עבודות שירות.

 

לאחר הידיעה על ההסכם שעליו חתם הרו, שנחשף לראשונה בחדשות 10 ביום שישי, הגיב נתניהו להתפתחויות. "באשר ל'פרשיית השבוע' - אני לא מתייחס לרעשי הרקע וממשיך לעבוד למענכם", אמר נתניהו בסרטון שפורסם בדף הפייסבוק שלו. לצד זאת, הוא כעס בחדרי חדרים על ח"כים מהליכוד שלא התייצבו להגנתו.

 

במהלך סוף השבוע תקפו פוליטיקאים מהאופוזיציה את נתניהו וקראו להתפטרותו. "לאזרחי ישראל מגיעה מנהיגות אחרת", כתב יו"ר העבודה אבי גבאי, "זה כבר מזמן לא עניין של ימין ושמאל אלא מנהיגים שדואגים לאזרחים". יו"ר מרצ זהבה גלאון קראה לנתניהו לפרוש עד למיצוי החקירות בעניינו.

 

היום החלו השרים וחברי הכנסת מהקואליציה להתייצב לצד נתניהו. נפתלי בנט הודיע אחר הצהריים: "מדינת ישראל זקוקה ליציבות, אנו מעניקים תמיכה לממשלה לאומית זו ומחויבים להמשך פעולתה". השר גלעד ארדן אמר: "ראש הממשלה מוביל את מדינת ישראל באחריות ובמקצועיות ויש לתת לו גיבוי חרף המתקפה הפוליטית והתקשורתית נגדו".