רס"מ יוסף קירמה הובא למנוחות: "איך ממשיכים עכשיו? איך שורדים?"

יוסף קירמה בן ה-29 שלפני פחות משנה קיבל צל"ש לאחר שמנע פיגוע, הובא למנוחות בהר הרצל. אביו ספד לו: "היית גם חבר שלי, היינו מבלים ביחד. מה אני עושה עכשיו?". אשתו: "אהבת אותי יותר משאני אוהבת את עצמי, לא יודעת איך להיפרד, איך העולם ימשיך להסתובב בלעדיך?"

בשנה שעברה קיבל צל"ש על מניעת הפיגוע, היום רס"מ יוסף קירמה הקריב את חייו. רס"מ יוסף קירמה בן ה-29 ממבשרת ציון, הובא אחר הצהריים (ראשון) למנוחות לאחר שנהרג הבוקר בפיגוע הירי בירושלים. קירמה נהרג בעת שרדף אחר המחבל על מנת למנוע ממנו לפגוע באזרחים נוספים. הוא נטמן בחלקה המשטרתית בבית העלמין בהר הרצל שבבירה.

 

עוד ידיעות על פיגוע הירי:


>>> הותרו לפרסום שמות ההרוגים: רס"מ יוסף קירמה ולבנה חממה

>>> תיעוד קשה: ירי המחבל בזמן הנסיעה

>>> שני הרוגים בפיגוע ירי ליד המטה הארצי בירושלים

 

 

אביו עוזי ספד לו בגרון חנוק וסיפר כי בנו היה לו גם חבר טוב וכי היו נוהגים לבלות ביחד. "כל יום שישי היינו צוחקים, שותים, מבלים. איך אפשר לשרוד? איך ממשיכים עכשיו?", אמר האב. בהמשך דבריו הוא התחייב לשמור על אשתו של קירמה, נוי, ולדאוג לה כאילו הייתה בתו.

 

"אתה היית החיים שלי. יש עד היום ומהיום. ומהיום זה לא מה שהיה עד היום, בלעדיך זה לא יהיה", הוא הוסיף. אחריו ספדה לקירמה אשתו הטריה נוי ואמרה שהוא אהב אותה יותר ממה שהיא אוהבת את עצמה. "כמה תכנונים היו לנו, בית וילדים ותמיד תמכת. אהבת אותי ללא תנאי", היא אמרה בקול דומע.

 

הלווייתו של קירמה.
 

הלווייתו של קירמה.(שלמה מור)

"אני לא יודעת איך העולם ימשיך להסתובב בלעדיך. אני מבטיחה לך להיות טובה, ומבטיחה לך להמשיך לאהוב אותך כמו שהבטחנו לפני חמישה חודשים", היא הוסיפה.

 

זו לא הייתה הפעם הראשונה בה קירמה סיכן את חייו על מנת למנוע פגיעה באזרחים. בחודש דצמבר האחרון קיבל ציון לשבח ממפקד מחוז ירושלים אחר שמנע פיגוע דקירה. בעת שהיה בסיור הבחין קירמה יחד עם שוטר נוסף באדם שעורר את חשדם ליד גן ילדים בעיר.

 

הם עצרו אותו לבידוק במהלכו נמצא כי יש באמצעותו סכין. בחקירה הוא הודה כי תכנן לבצע פיגוע דקירה בבירה. קירמה היה נשוי אך ללא ילדים והותיר אחריו שני אחים וזוג הורים.

 

ההרוגה השנייה בפיגוע הוא לבנה מליחי, בת 60 מירושלים שנורתה על ידי המחבל בעת שהייתה סמוך לתחנה באזור גבעת התחמושת. היא פונתה לבית החולים במצב אנוש אך לאחר זמן קצר נאלצו הרופאים בבית החולים לקבוע את מותה. מליחי הובאה למנוחות הערב בבית העלמין גבעת שאול בירושלים.

 

הפיגוע התרחש סמוך לשעה 10:00 בשדרות חיים בר לב שבבירה. המחבל הגיע עם רכב לכיוון תחנת הרכבת הקלה וירה לעבר אזרחים שעמדו במקום. לאחר מכן הוא פנה לעבר רחוב קלרמון גנו ושם ביצע ירי לעבר מליחי שישבה ברכבה. בשלב זה לוחמי יס"מ שהיו במקום החלו לרדוף אחריו ולאחר חילופי אש הצליחו לפגוע ולהרוג אותו.