נתניהו נפגש עם קלינטון: "אתנגד להליכה למועצת הביטחון של האו"ם"

אחרי שפגש מוקדם יותר את המועמד הרפובליקני לנשיאות, נפגש ראש הממשלה עם המועמדת הדמוקרטית, טרם חזרתו לישראל. בפגישה אמרה קלינטון לנתניהו כי תתנגד לניסיון לכפות על ישראל פתרון לסכסוך, והבטיחה להילחם בתנועת החרם

ערב העימות הגדול: ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הלילה (ראשון) עם המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית, הילרי קלינטון. הפגישה בין השניים ערכה כחמישים דקות, בשונה מהפגישה שערך נתניהו קודם לכן עם המועמד הרפובליקני לנשיאות, דונלד טראמפ, שנמשכה כשעה וחצי.


במהלך הפגישה הביעה קלינטון התנגדות לכל ניסיון חיצוני לכפות פתרון לסכסוך על ישראל והפלסטינים, לרבות פנייה למועצת הביטחון של האו"ם. הילרי הבטיחה גם לפעול נגד תנועת החרם על ישראל. "ישראל חזקה ובטוחה", היא אמרה, "חיונית לארצות הברית, בשל האינטרסים המשותפים".

 

>> לכתבות נוספות בנושא "ביקור נתניהו בארה"ב":

נתניהו בראיון לחדשות 10: "הייתי במצבים כמו של אזריה וזה היה לי מאוד קשה"

ביקור נתניהו בארה"ב: גם לאחר הפגישה והחיוכים - המחלוקות נותרו בעינן

נאום נתניהו בעצרת האו"ם: רה"מ מאותת למדינות הערביות - אך נדרש צעד דרמטי


"לטראמפ רגש חם לישראל וליהודים". נתניהו וטראמפ
 

"לטראמפ רגש חם לישראל וליהודים". נתניהו וטראמפ(קובי גדעון לע״מ)

טראמפ לנתניהו: אכיר בירושלים כבירת ישראל המאוחדת

המועמדת הדמוקרטית הבטיחה גם לראש הממשלה כי תתמוך בישראל צבאית ומודיעינית, ותסייע לה לשמר את ייתרונה האיכותי ביחס למדינות האזור. מוקדם יותר נפגש ראש הממשלה גם עם יריבה של קלינטון, דונלד טראמפ. טראמפ הבטיח בין השאר לנתניהו, כי אם ייבחר יעביר את שגרירות ארה"ב מתל אביב לירושלים.

 

בהודעה שפרסם טראמפ לאחר הפגישה, בה השתתפו גם שגריר ישראל בארה"ב, רון דרמר, וחתנו היהודי של טראמפ, ג'רארד קושנר, נכתב כי טראמפ ונתניהו שוחחו רבות בחשיבותה של השותפות בין ישראל לארה"ב. "טראמפ מבין כי ירושלים היא בירתו הנצחית של העם היהודי, והודיע כי כשייבחר לנשיאות יכיר בירושלים המאוחדת כבירתה של מדינת ישראל באופן רשמי על ידי ממשל ארה"ב".

 

 

 

 

 

פגישת נתניהו וקלינטון.
 

פגישת נתניהו וקלינטון. "אלחם בחרם"(חיים גדעון לע"מ)

עוד הוסיף טראמפ, כי השניים דנו בנושא עסקת הגרעין עם איראן, בנושא המאבק נגד דאע"ש ובבעיות רבות השוררות במזרח התיכון. "טראמפ סבור כי אזרחי ישראל סבלו רבות בכך שעמדו בקו החזית של הטרור האיסלאמי, והוא חושב כי מערך הגנת הטילים של ישראל היא השקעה טובה. השניים גם דנו בחשיבותה של גדר הביטחון הסובבת את ישראל לביטחונה", נאמר בהודעה מטעמו.

 

ובתוך כך מחר בשעה 3:00 לפנות בוקר (שעון ישראל) צפויים שני המועמדים לנשיאות להשתתף בפעם הראשונה לעימות טלווויזיוני בניהם, לעיניי כמאה מיליון צופים. העימות ייערך באניברסיטת הופסטרה שבלונג איילנד, וישודר במלואו בחדשות 10.

 

תגובת משרד החוץ הפלסטיני לפגישותיהם של קלינטון וטראמפ עם נתניהו:

"מועמדים ניסו לקשור את ישראל לתחרות ביניהם על הקול היהודי, זאת באמצעות מתן התחייבויות על חשבונם של הפלסטינים ועל חשבון החוק הבינ"ל. הצהרות אלו משקפות את האינטרסים של כל אחד מהמועמדים מבלי שהם דובקים בחוק הבינ"ל או בהליכים הדיפלומטים, והן חורגות לחלוטין מכל העמדות המסורתיות של כל הממשלים האמריקאים עד כה".

 

ההודעה ממשיכה: "הצהרות מסוג אלו מעודדות את ישראל להמשיך בביצוע ההפרות של החוק הבינ"ל והפשעים נגד העם הפלסטיני. מדינת פלסטין לא תסכים להיות המחיר שמשלמים המועמדים כדי לזכות בכמה קולות יהודיים, למרות הסברה השוררת כי הצהרות אלו נעשות למען צרכי מסעות הבחירות בלבד. המשרד קורא למועמדים לבחון מחדש את עמדותיהם והצהרותיהם".