נתניהו: "למחבלים שתוקפים אותנו ולאלה בפריז יש אותה כוונה, על העולם לגנות גם אותם"

ראש הממשלה התייחס בפתח דבריו בישיבת הממשלה לפיגועים האחרונים בפריז ובעתניאל, ודרש מהעולם לגנות את המחבלים בישראל כפי שהוא עושה לגבי האירוע בפריז - כולל מאבו מאזן, ראש הרשות הפלסטינית. "הגיע הזמן שהעולם יתעורר ויתאחד כדי להביס את הטרור", הצהיר

  • פורסם ב:
  • 15/11/2015 15:25
  • |
  • עודכן ב:
  • 15/11/2015 15:25
  • |
  • כתבים:
  • ספי עובדיה

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את ישיבת הממשלה היום (ראשון) בקריאה לקהילה הבינלאומית לגנות את מבצעי הפיגועים נגד ישראלים, בדיוק כפי שהם מגנים את מבצעי מתקפת הטרור הרצחנית בפריז בסוף השבוע.

 

"בישראל כמו בצרפת, טרור הוא טרור", אמר נתניהו, "ומאחוריו עומד האסלאם הקיצוני ורצונו להשמיד את קורבנותיו. הגיע הזמן שהעולם יתעורר ויתאחד כדי להביס את הטרור, ושמדינות יגנו את הטרור נגדנו באותה מידה שהן מגנות את הטרור בכל מקום אחר בעולם. ראוי שאבו מאזן, שגינה אתמול את הפיגוע בצרפת, יגנה את הטרור האכזרי נגד חפים מפשע בישראל ויילחם בהסתה שמניעה אותו. לטרוריסטים שתוקפים אותנו יש בדיוק אותה כוונה רצחנית כמו לאלה שבפריז".

 

נתניהו התייחס בדבריו גם לסימון המוצרים מצד האיחוד האירופי. "אנחנו לא אשמים בטרור שמופנה כלפינו, כשם שהצרפתים לא אשמים בטרור שמופנה כלפיהם. בטרור אשמים הטרוריסטים. לא השטחים, לא ההתנחלויות ולא שום גורם אחר - אלא הרצון להשמיד אותנו".

 

יעלון, נתניהו וכחלון הבוקר. הסכמה נדירה
 

יעלון, נתניהו וכחלון הבוקר. הסכמה נדירה(רויטרס)

ראש הממשלה דיבר גם על לכידתו של החשוד ברצח יעקב ונתנאל ליטמן שלשום בדרום הר חברון, סיפר כי מדובר ברוצח - ואף הוסיף את שיוכו הארגוני. "המחבל השפל שרצח את יעקב ונתנאל ליטמן זיכרונם לברכה, נתפס על ידי כוחות הביטחון, הוא שייך לג'יהאד האיסלאמי. נמצה את הדין עם המרצח ונמשיך להילחם בטרור בחורמה. בזכות המדיניות התקיפה שלנו נגד הטרור - לשלוט בשטח, להיכנס לכפרים, להרוס בתי מחבלים, לסכל את תשתיות הטרור - יחד עם הפעולה הנחושה של צה"ל וזרועות הביטחון, אנחנו פעמים רבות מצליחים לסכל ולמנוע אסונות כבדים יותר".

עוד ציין נתניהו את ההסכמה על תקציב הביטחון בין שר הביטחון לשר האוצר, שהובילה לאישורו של תקציב הביטחון. "היום הזה הוא אירוע חריג, משום שבאף אחד מהתקציבים שהעברתי - למעלה מתריסר - לא זכור לי שהגענו לרגע בו יש הסכמה בין שר הביטחון ושר האוצר, ביחד עם משרד ראש הממשלה. התהליך מאפשר לנו לנהל את התקציב נכון, עם תוכנית רב שנתית לצה"ל, המשלבת בין תוכנית 'גדעון' שהציג הרמטכ"ל, והמלצות ועדת לוקר. יש כאן התעצמות והתייעלות של צבא ההגנה לישראל".

 

שר האוצר כחלון הוסיף: "ההסכם לשיפור שכרם של כוחות הביטחון מיטיב עם אלה שמשרתים אותנו, נלחמים למעננו, ומסכנים את החיים שלהם למען ביטחוננו. ננסה לחזק את הרמטכ"ל, את אלופי צה"ל, את הקצינים, ואת החיילים. לאחר עבודה של הרבה לילות כימים, הוצאנו מתחת ידינו את ההסכם הטוב ביותר - שיפנה אתכם החיילים באמת לעסוק בהגנה על הארץ, ולא לחזר על פתחי הפוליטיקאים לעוד כסף, או לשאול אם יש כסף לאימונים".

 

שוטרים בפריז בעוצר לאחר מתקפת הטרור
 

שוטרים בפריז בעוצר לאחר מתקפת הטרור(רויטרס)