דרשנים בעזה קוראים לחדש את פיגועי ההתאבדות

ארבעה שבועות מאז פרוץ גל הטרור, ולמרות ההבנות סביב הר הבית, בשטחים ובעזה נמשכת ההסתה במלוא העוצמה - ואבו מאזן עדיין שותק • בצד הישראלי: משפחתו של ריצ'ארד לאקין, שנהרג בפיגוע בארמון הנציב, דורשת להסיר מהרשתות תגובות שמחה של יהודים על מותו

הצהרות לחוד ומציאות לחוד: למרות ההבנה העקרונית שהושגה בציר ישראל, ארצות הברית וירדן בנוגע להר הבית והשמירה על הסטטוס-קוו, ברשתות הפלסטיניות בשטחים ובעזה ממשיכה ההסתה להשתולל. לאחר שבועות של פיגועי דקירה, ירי ודריסה, החלו דרשנים במסגדים ברצועה לקרוא לחידוש פיגועי ההתאבדות באמצעות חגורות נפץ.

 

גם ברשתות הפלסטינית ההסתה לא פוסקת, כשפתח הודיע רשמית שהוא איננו מקבל את ההסכמות בנוגע להר הבית, מה שמשפיע משמעותית על סיכויי הרגיעה בשטח. אבו מאזן, מצדו, עדיין לא ממהר לצאת בקריאה להרגיע את הרוחות, ובטלוויזיה של הרשות זוכות משפחות המחבלים לסיקור נרחב ואוהד.

 

במהדורה המרכזית של חדשות 10 הובאה התבטאות שסיפק סגן מתאם פעולות הממשלה בשטחים, תת-אלוף גיא גולדשטיין, לפיה סיום גל הטרור לא נראה באופק."אבו מאזן לא מוביל מדיניות של טרור ומנסה להרגיע את השטח, וללא מהלך מדיני משולב של ישראל והרשות הפלסטינית העימות הנוכחי לא יסתיים", הוא הסביר.

 

ההסתה לא פוסקת בעזה וברשות
 

ההסתה לא פוסקת בעזה וברשות(רויטרס)

ובינתיים, גם בצד הישראלי ההסתה עולה מדרגה. במשפחתו של ריצ'ארד לאקין, שמת אתמול מפצעיו שבועיים לאחר שנפצע בפיגוע בארמון הנציב, הזדעזעו לגלות בדף הפייסבוק של "הצל" קריאות שמחה על מותו לאחר שהוגדר שם כ"פעיל שמאל קיצוני". עם היוודע פעילותו של לאקין, הגיבו מאות גולשים בפנים גלויים ובשמם המלא כשהם מביעים שמחה על המוות וכותבים, בין היתר: "המחבל עשה טוב לעם ישראל", "שיישרף בגיהנום" ו"טוב שהוא מת".

 

"לרשתות החברתיות יש גם צד מכוער שמתפתח בשנים האחרונות", אמר בנו של לאקין, מיכה. "הגיע הזמן שבעלי החברות הללו, כמו פייסבוק וטוויטר, ייקחו אחריות להוריד מדפי הרשת דברי הסתה קיצוניים כאלה, לא משנה אם נגד יהודים או מוסלמים. אסור שזה יהיה".

 

ריצ'רד לאקין ז
 

ריצ'רד לאקין ז"ל. במשפחה נדהמו מהתגובות(באדיבות המשפחה)