פרסום ראשון: הכרעת הדין במשפט ליברמן – בעוד חודש

בית משפט השלום בירושלים הודיע כי משפטו של שר החוץ לשעבר בפרשת השגריר בבלארוס יגיע לנקודת השיא שלו ב-6 בנובמבר. ליברמן הואשם במרמה ובהפרת אמונים כשעל פי כתב האישום נגדו, הוא ניסה לקדם את זאב בן אריה בתמורה למידע על חקירה שהתנהל נגדו. על בן אריה עצמו נגזרו 4 חודשי עבודות שירות בעקבות הפרשה

הכרעה אחרי 13 שנים: בית משפט השלום בירושלים קבע הערב (ראשון) תאריך בו תינתן הכרעת הדין במשפטו של שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, בפרשת השגריר מבלארוס. בחדשות 10 פרסמו לראשונה כי הכרעת הדין תינתן בעוד חודש בדיוק - ב-6 בנובמבר. יש לציין כי מדובר בהכרעה שתשפיע מאד על עתידו הפוליטי של ליברמן.

 

(27 שניות)

על פי כתב האישום שהוגש נגד ליברמן, בחודש דצמבר האחרון, הוא ניסה לקדם את השגריר בבלארוס לשעבר ,זאב בן אריה, ולמנות אותו למטה המדיני של שר החוץ, בתמורה למידע שזה העביר לו על חקירה שהתנהלה נגדו באותם ימים. ליברמן כפר בהאשמות. בן אריה עצמו הודה במיוחס לו במסגרת עסקת טיעון ונגזרו עליו ארבעה חודשי עבודות שירות.

 

המקרה כל כך מסובך, שהוא נגרר כבר 13 שנים. בפרקליטות ובמשטרה והפכו את ליברמן לאחד מהפוליטיקאים הנחקרים ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל. מדובר בתיק מורכב ומסובך, מאחר שהוא כולל חברות ואנשי קש ברחבי העולם, עדים שמסרבים לסייע ונעלמים בכל פעם שנקבעת אתם פגישה, וליברמן עצמו שמכחיש קשר, גם כשחתימתו נמצאת על ניירות שלטענתו אין לו כל נגיעה אליהם.

 

לפני כמעט שנה החליטה הפרקליטות לסגור את תיק החקירה הגדול נגד שר החוץ. עם זאת, היא החליטה כי הוא יואשם בפרשת השגריר בבלארוס, בסעיפי מרמה הפרת אמונים.