,

חקירת ליברמן נחשפת: אנשי אמונו הפלילו אותו לכאורה, השר מגיב

בלעדי: בתכתובות בין מקורביו של שר החוץ מוזכר הקשר שלו לחברות שגלגלו מיליונים בתקופה שבה היה שר. ליברמן בחקירה: "אני לא אחראי על מה שאומרים אחרים". פרקליטיו אמרו בתגובה כי כל הטענות יועלו בשימוע. תיק ליברמן נחשף - כתבה שנייה בסדרה

  • פורסם ב:
  • 22/06/2011 22:45
  • |
  • עודכן ב:
  • 22/06/2011 23:52
  • |
  • כתבים:
  • ברוך קרא

(5:18 דקות)

אחת השאלות המסקנות שתמיד נשאלות בעניינו של שר החוץ, אביגדור ליברמן, היא איך האיש המתוחכם וקר הרוח הזה נפל ברשת המשטרתית. הערב (רביעי) נחשף בחדשות 10 כיצד אנשי אמונו הפלילו אותו בלי להתכוון בתכתובות פנימיות.

 

חלק גדול מהמסמכים האלה נפתחים במילים "דניאלה היקרה". מדובר בהתכתבויות מפלילות לכאורה בין עורך דינו הנאמן של ליברמן, יואב מני, גם הוא חשוד בפרשה, לבין יועצת מס במשרד עורכי דין קפריסאי, דניאלה מוריץ, שטיפלה בחברות שנפתחו לליברמן בקפריסין, שגלגלו מיליוני דולרים. לפי החשד, ליברמן נהנה מהן גם כשהיה שר וחבר כנסת. הוא הכחיש כל קשר לחברות, בוודאי כאשר כיהן בתפקידים ציבוריים. מי שנרשם בפועל כבעלים היו אחרים, למשל נהגו ושכנו לשעבר של ליברמן.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10»

וינשטיין הכריע: ליברמן יועמד לדין בשורת עבירות, אך לא יואשם בשוחד»                                               

 

מוריץ ומני הזכירו את ליברמן במכתביהם בשמות קוד, שניהם הרי יודעים לכאורה שהוא הבעלים האמיתיים של החברות, כאשר הוא מכהן בכנסת ובממשלה.

ליברמן בחקירה: "אני לא יודע להשתמש באי-מייל"

בחקירה אמר החוקר לליברמן: "למני ומוריץ נדב"ר (נוהל דיבור בקשר), נדב"ר זה ביטוי מהצבא, הייתה להם דרך תקשורת שכל פעם שהם מתכוונים אליך זה או 'לקוח משותף' או A.L (אביגדור ליברמן) והכל ברוח של הסתרה".

 

כך כתב מני למוריץ: "דניאלה היקרה, בבקשה המציאי את הדוחות ללקוח המשותף שלנו". בתכתובות אחרות הוא מבקש ממנה לבצע העברות עבור ליברמן. "דניאלה היקרה, אנא ארגני העברה כספית מחשבונו הפרטי של הלקוח שלנו בבנק לייקי לחשבונו בבנק לאומי בירושלים (זה שכבר שלחת לו כסף בעבר) בסכום של 30,000 דולר. בנוסף, עדכני אותי במצב החשבון שלו".

 

ליברמן הופתע בחקירה מהמיילים ומכך שמוריץ לא כל כך התאמצה "לגונן עליו" בחקירתה בקפריסין ,ומספקת בקלות לחוקרים את מילון הקודים. כשבמשטרה עימתו אותו עם כך אמר ליברמן: "תקשיב, אני לא אחראי על מה שאומרים אחרים. אני אף פעם לא ישבתי על הקו להאזין לשיחה בין יואב לדניאלה. אני אומר לך, זה לא שלי, נקודה סוף".

 

ליברמן ראה שלא רק מוריץ מפלילה אותו, אלא גם תכתובות בינה לבין עורך דינו הנאמן. "כולם טועים מר ליברמן", נשאל בחקירתו. "בסדר, נניח שהמסמכים... אני לא יודע להשתמש באי-מייל", ענה והוסיף: "אין לי שום הסבר. הרי אתם יכולים ללכת שם לבנק ולראות האם אני אי פעם שם השתמשתי בכסף".  

 

פרקליטיו של שר החוץ מסרו בתגובה כי כל טענותיהם יועלו בשימוע לפני היועץ המשפטי לממשלה ולא באמצעי התקשורת.